Polska 8. największą gospodarką Unii Europejskiej [Wykres dnia]

Eurostat opublikował dane o wielkości gospodarek krajów członkowskich Unii Europejskiej w 2016 roku. Na wyraźnym pierwszym miejscu znajdują się Niemcy, a podium dopełniają Wielka Brytania i Francja. Polska zajmuje ósme miejsce w zestawieniu. Stawkę zamyka Malta.

MKa

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 5 ~Ed

i na 1 miejscu miedzy Odra a Wisla

! Odpowiedz
8 0 ~NAj

chyba to mialo isć na wielkarzeczpospolita net

! Odpowiedz
18 7 ~ja

po co taki glupi artykul?! pkb na 1 czlowieka pokażcie a nie kraju jako ogółu bo zaraz ludzie pomyślą, że w Polsce żyje się lepiej niż w Danii

! Odpowiedz
1 23 ~znawca

zalegalizujcie trawe to bedziemy trzeci, transport juz podbilismy w UE czas na nowe rynki w ktorych polacy sie sprawdzaja lepiej niz ktokolwiek inny

! Odpowiedz
0 11 ~znawca

Polacy mialobyc z duzej P, przepraszam

! Odpowiedz
0 4 ~henryO

Wastarczy popatrzec na grafik i stwierdzic jaka zaje...sta roznica jest pomiedzy pierwszym ,a osmym miejscem..

! Odpowiedz
20 4 ~jajco

No i co z tego. Polska ma jedne z najniższych płac. To dane i artykuł dla narodowców żeby mogli śnić o wielkości Polski. To wam odpowiadam narodowcy. Polska liczona jest w UE np za Czechami nie mówiąc o Austrii itd a porównując sie do dużych krajów wyprzedzamy Rumunię i to się nie zmieni..Bo gospodarka Polski to gliniany kolos który niczego ważnego nie produkuje. Nie licząc gorzały i kiełbasy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 9 ~LOLKOL

Jajco, masz trochę racji "gospodarka Polski to gliniany kolos który niczego ważnego nie produkuje" dlatego Kaczka próbuje ODBUDOWAĆ Polski przemysł.

! Odpowiedz
33 5 ~PIS_kradnie

Beznadzieja, kraj który pod względem liczby mieszkańców w Unii Europejskiej jest na szóstym miejscu jest dopiero na ósmym miejscu pod względem wielkości gospodarki. Fatalna polityka obecnego rządu powoduje to że wyprzedzają nas takie maleństwa jak Holandia i Szwecja. Granicą przyzwoitością będzie 6 miejsce, jeśli kiedykolwiek zdołamy to osiągnąć. Bo przy złodziejach z PIS za 1000 lat nie zdołamy tego osiągnąć. A dopiero w miarę dobrze będzie gdy będziemy wyprzedzali Hiszpanię, która posiada minimalnie więcej mieszkańców niż Polska.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 15 ~MacGawer

"Fatalna polityka obecnego rządu powoduje to że wyprzedzają nas takie maleństwa jak Holandia i Szwecja."

Widzę, że akcja "budzik" działa. Koleś obudził sie po kilkudziesiecio letniej śpiączce i wydaje mu sie, że po 1.5 roku rządów PiS wyprzedziły nas nawet Szwecja i Holandia (młodzieży przypominam, że za Gierka byliśmy 10-tą potęga na świecie:)).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,9% IX 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 473,06 zł IX 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl