Polacy wolą lekkie alkohole i whisky. Spada popularność wódki

Polacy piją mniej wódki, za to z roku na rok coraz popularniejsze stają się wina i lekkie trunki wynika z danych działającej w branży alkoholowej firmy CEDC. Rośnie również sprzedaż alkoholi z wyższej półki cenowej, np. whisky.

- Trendem, jaki już od paru lat obserwujemy, jest mniejsza ilość spożywanej wódki, czystych, mocnych alkoholi - mówi agencji informacyjnej Newseria Krzysztof Kouyoumdjian, dyrektor ds. relacji zewnętrznych w firmie CEDC. - Można powiedzieć, że Polacy piją tych mocnych alkoholi mniej, ale piją je niejako lepiej. -

Jak wynika ze statystyk firmy, wódkę na polskim rynku powoli wypierają trunki o wyższej jakości oraz o niższym stężeniu alkoholu.

- Są to zarówno aperitify, czyli lekkie alkohole na początek imprezy. To są także nalewki niezmiernie popularna kategoria w Polsce - podkreśla Krzysztof Kouyoumdjian. - W tej chwili jest to bardzo dynamicznie rosnący segment rynku, wielu graczy chce na nim być. -  - Bardzo mocno zaczynają się rozwijać inne kategorie, przede wszystkim whisky - .

Polacy z roku na rok coraz chętniej sięgają również po wina, zarówno te z wyższej, jak i ze średniej półki cenowej.

Popyt na alkohole jako całą kategorię jednak nie słabnie, co pokazują ubiegłoroczne wyniki firmy CEDC.

  - Ubiegły rok był dla nas rekordowy zarówno pod względem wyników sprzedaży, jak i produkcji - podkreśla Krzysztof Kouyoumdjian. - Wszystko wskazuje na to, że nasze największe marki dołączyły do ekskluzywnego grona marek alkoholowych milionerów. - Do grupy milionerów CEDC zalicza trunki, których sprzedaż w danym roku osiągnie przynajmniej milion dziewięciolitrowych opakowań. Wyniki sprzedaży z początku roku również wskazują na rozwój branży.

  - Tym większy jest sukces, który potwierdza to, że w zeszłym roku konsumenci kupowali nasze produkty - zaznacza dyrektor. - Do tej pory mamy wyniki z tego roku po pierwszym miesiącu. Można powiedzieć, że udało nam się kontynuować trend wzrostowy. - CEDC jest producentem m.in. wódek Bols, Żubrówka, Soplica, Absolwent oraz importerem takich marek, jak Metaxa, Grants i Campari. Jest drugim pod względem wielkości sprzedaży graczem na polskim rynku alkoholi oraz jednym z największych producentów wódki na świecie. Mocną pozycję ma nie tylko w Polsce, lecz także w Rosji i na Węgrzech. Jak podkreśla Kouyoumdjian, w pierwszej kolejności firma stawia jednak na rozwój na rodzimym rynku. Na początku tego roku zainwestowała w obszary produkcji, dystrybucji oraz sprzedaży.

  - Duży nacisk stawiamy na wprowadzenie nowych produktów. Na pewno chcielibyśmy także zwiększyć naszą efektywność - tłumaczy dyrektor. - W tej chwili nowa grupa przedstawicieli działa na rynku, promując nasze produkty. -

Obecnie do sklepów na terenie kraju trafiają nowe produkty CEDC zarówno z segmentu marek ekonomicznych, jak i wódek z wyższej półki.

/ newseria.pl

Polacy wolą lekkie alkohole i whisky. Spada popularność wódki


Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Baca

Pospolite mocne alkohole ludzie robią sami, piwo czy wino to już większy problem więc w statystykach ilość została, a mocne alkohole czytaj bimber robimy sobie bez akcyzy tak samo jak skręty z tytoniu na wagę lub cygar.

Donald haraczami niszczy gospodarkę, a przecież od lat wiadomo że niższe POdatki to większe wpływy do skarbca i rozwój cywilizacji. Głosujta dalej towarzysze na nieudaczników i exUB to więcej niespodzianek zaliczycie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~m.t.

Przecież CEDC to bankrut. Z hukiem wyleciał w zeszłym roku z GPW. Właścicelem był i najpewniej dalej jest rusek. Bojkot wyrobów CEDC mile widziany!!!

!
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA 0,00% 0,60
2020-02-24 11:00:00

GPW: największe wzrosty i spadki

MERCATOR 16,0000 22,3%
PLATYNINW 0,4490 18,2%
NANOGROUP 2,2600 11,9%
PBSFINANSE 0,5200 -23,5%
SUNEX 11,6000 -15,6%
RAINBOW 29,5000 -14,7%
Akcje: 32 wzrosło, 311 spadło, 39 bez zmian.
Wolumen: 44 200 086 akcji, obrót: 914 389 143 zł
Aktualizacja: 2020-02-24 17:04:53