REKLAMA

Polacy oczekują na zdecydowaną walkę z czwartą falą

2021-11-22 06:48
publikacja
2021-11-22 06:48
Polacy oczekują na zdecydowaną walkę z czwartą falą
Polacy oczekują na zdecydowaną walkę z czwartą falą
fot. MTX-design / / Shutterstock

Polacy chcą paszportów covidowych i wprowadzania lokalnych lockdownów. Sprzeciwiają się natomiast zamknięciu szkół – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

Jak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej”, 59,5 proc. ankietowanych oczekiwałoby właśnie promocji szczepień i wprowadzenia paszportów covidowych i związanych z tym ograniczeń dla osób niezaszczepionych.

Dodano, że wśród zwolenników takiego rozwiązania najwięcej jest wyborców Koalicji Obywatelskiej i Lewicy – po 77 proc. "Wśród wyborców PiS popiera to 63 proc. ankietowanych. Zwolennicy tego rozwiązania są także wśród elektoratu sceptycznej wobec pandemii Konfederacji – 43 proc. popiera to rozwiązanie. Wysokie poparcie dla takich regulacji można też zauważyć wśród osób zajmujących się prowadzeniem gospodarstwa domowego (85 proc.) i rolnego (76 proc.), którzy wychodzą z domu rzadziej. Za paszportami są także wszyscy ankietowani pracujący na kontraktach oraz osoby zarabiające powyżej 7 tys. miesięcznie" - czytamy w gazecie.

"Rz" podaje, że 53,1 proc. osób uważa, że rząd powinien natychmiast podjąć działania zmierzające do ograniczenia skali pandemii, w tym wprowadzić lokalne lockdowny. Te popiera nawet 12 proc. wyborców Konfederacji. Podpisuje się pod tym mniej więcej co drugi wyborca PiS, KO i Lewicy - napisano.

"Pomysł, by pracodawcy mogli sprawdzać, czy pracownik jest zaszczepiony, popiera 42,5 proc. ankietowanych" - zaznaczono.

Jak napisała gazeta, najmniej wśród Polaków jest zwolenników przeniesienia szkół w tryb zdalny. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 21,9 proc. respondentów. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (32)

dodaj komentarz
kenn
RZĄDZIE ŚWIATOWY, zastosuj sam do siebie swoją propagandę anty-fakenews'owską :P

"Wśród wyborców PiS popiera to 63 proc. ankietowanych. Zwolennicy tego rozwiązania są także wśród elektoratu sceptycznej wobec pandemii Konfederacji – 43 proc. popiera to rozwiązanie"

- coś słabo się to
RZĄDZIE ŚWIATOWY, zastosuj sam do siebie swoją propagandę anty-fakenews'owską :P

"Wśród wyborców PiS popiera to 63 proc. ankietowanych. Zwolennicy tego rozwiązania są także wśród elektoratu sceptycznej wobec pandemii Konfederacji – 43 proc. popiera to rozwiązanie"

- coś słabo się to pokrywa z mapą zwolenników szczepień wśród elektoratu obu partii ;)

Wśród elektoratu PiS wychodzi na to, że ludzie nie chcą się szczepić, ale są zwolennikami promocji szczepień :D :D :D

Jeszcze gorzej wypada to przy Konfederacji, której zwolennicy są przeciwnikami w ogóle całej szopki - ale (rzekomo) zachęcają rząd do propagandy :D :D :D

NO COMMENT
kenn
Oto jak po cichu skorumpowani posłowie przekonują media do "jednego słusznego" punktu widzenia. Ale KONFERENCJA ZOSTAŁA NIEOCZEKIWANIE PRZERWANA - wideo poniżej (2 min.):

https://www.youtube.com/watch?v=QFMRfn5zBC4
kenn
Typowa technika manipulacji słowem:

"(złe i kontrowersyjne info, które chcą przemycić, ale trzeba na koniec zostawić coś na osłodę, czyli:) .... Sprzeciwiają się natomiast zamknięciu szkół"

:P
endes
Kompletna kompromitacja tej sondażowni!… śmiechu warte!
carlito1
Polacy oczekują zdecydowanej walki z rządem, żeby ich w końcu na latarniach powywieszać
zenonn
Rząd czeka na rewolucję z utęsknieniem?
Za dużo ludzi na świecie.
Redukować milion w środę, milion w sobotę,
Każdy szczepiony wyeliminuje dziennie jednego nieszczepionego i odwrotnie.
Bolacy Wolaków i odwrotnie.
Fuj
qonradx
Oho zaczęło się urabianie Polaków w mediach przed lockdownem! Nikt nikomu przecież nie zakazuje samoizolacji jeśli się obawia! Nie trzeba chodzić do restauracji sklepów i Kina jak ktoś jest zaszczepiony a i tak się obawia! XD
kenn
"Polacy chcą paszportów covidowych i wprowadzania lokalnych lockdownów"

- NIE. Polacy chcą końca takich fake newsów :P Za to też będziecie wisieć :P
bankster-kreator
Dokładnie, to jest takie chamstwo i manipulowanie opinią publiczną jakich mało. Kogo bym nie zapytał czy zwolennika PiS czy PO czy wiernego czy niewiernego czy młodego czy starego nikt nie chcesz żadnych obostrzeń lock-dałnów, paszportów i obozów dla niezaszczepionych ale w mediach twardo, że Polacy chcą, Polacy popierają.Dokładnie, to jest takie chamstwo i manipulowanie opinią publiczną jakich mało. Kogo bym nie zapytał czy zwolennika PiS czy PO czy wiernego czy niewiernego czy młodego czy starego nikt nie chcesz żadnych obostrzeń lock-dałnów, paszportów i obozów dla niezaszczepionych ale w mediach twardo, że Polacy chcą, Polacy popierają... Ciekawe którzy i gdzie o nie są ? Chyba jacyś przybysze z kosmosu
nostsherlock
Ludzie się nie zgadzaja na "lokdałny", to trzeba znaleźć sondażownie, która im wciśnie kit czego chcą

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki