REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Polacy coraz częściej zamawiają zakupy do domu. Wolt rośnie w siłę

2024-12-05 04:21
publikacja
2024-12-05 04:21
Dodaj Bankier.pl w Google

Technologiczny gigant dowożący jedzenie zanotował w ostatnich miesiącach niemal dwukrotny wzrost liczby zamówień spożywczych w ujęciu rok do roku. Trend obejmuje zarówno wielkie metropolie, jak też mniejsze miasta - pisze czwartkowy "Puls Biznesu".

Polacy coraz częściej zamawiają zakupy do domu. Wolt rośnie w siłę
Polacy coraz częściej zamawiają zakupy do domu. Wolt rośnie w siłę
fot. Michael Derrer Fuchs / / Shutterstock

Jak poinformował "PB", wśród produktów najczęściej zamawianych przez aplikację Wolt są: woda niegazowana, banany i kajzerki, a w kategorii rosnących segmentów prym wiodą artykuły dla zwierząt (+40 proc. r/r), słodycze (+30) i desery (+20).

"Polacy coraz częściej korzystają z dostaw zarówno przy dużych, jak też małych zamówieniach. Największe koszyki w tym roku obejmowały ponad 200 produktów. W kategorii zamówień zakupów spożywczych zanotowaliśmy w ostatnich miesiącach prawie dwukrotny wzrost liczby zamówień w ujęciu rok do roku" - powiedziała gazecie Agata Polityło, dyrektorka generalna w Wolt Polska.

Gazeta zwróciła uwagę, że według prognoz firmy Stava wartość polskiego rynku dostaw w 2024 r. ma przekroczyć 10,2 mld zł, a do 2028 r. wzrosnąć do 12,9 mld. Sukcesywnie wzrasta też wartość rynku zamówień online — obecnie jest to ponad 4,4 mld zł. (PAP)

pif/ jpn/

Wakacje na giełdzie
Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki