Podwyżka 500+. Rząd nie wyklucza podniesienia świadczenia

Program "Rodzina 500+" wszedł w życie w 2016 roku, obecnie korzystają z niego miliony dzieci miesięcznie. Nie można jednak nie zauważyć rosnących cen na sklepowych półkach, stąd pojawia się pytanie, czy świadczenie w obecnej formie jest wystarczające. Jak się okazuje, rząd nie wyklucza jego podwyżki.

(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

W rozmowie z "Super Expressem" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed przyznał, że zwiększenie świadczenia 500+ nie jest wykluczone.

– Mamy na 2020 rok zaplanowane ponad 40 mld zł na program "Rodzina 500+", ale w przyszłości nie wykluczamy różnych wariantów – powiedział Szwed. – Waloryzacja jest ciekawym pomysłem, wartym rozważenia. Każde środki finansowe, które trafiają do rodzin, są dla nich wsparciem – dodał.

O ile zwiększone miałoby zostać 500+? Według wiceministra mogłoby to być 35-40 zł i nie wcześniej niż w 2021 roku.

Kłamstwo inflacyjne. Dlaczego życie jest coraz droższe?

Kłamstwo inflacyjne. Dlaczego życie jest coraz droższe?

Ile naprawdę wynosi inflacja w Polsce? Czy GUS fałszuje statystyki, a w „realu” ceny pędzą w górę i nad Wisłą zapanowała drożyzna? Od dawna gospodarcza tematyka tak bardzo nie rozgrzewała emocji "zwykłych ludzi", a ekonomia nie była tak blisko ich codziennego życia.

Przypomnijmy, w październiku inflacja lekko wyhamowała, jednak żywność wciąż drożeje. Jednak zahamowanie nie potrwa długo – ekonomiści twierdzą, że na początku 2020 r. inflacja może podskoczyć nawet do 4 proc. Natomiast według MFW inflacja w Polsce w 2020 roku może być najwyższa w Unii Europejskiej.

DU

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 2kbb

To jest fake news aby wyprowadzić ludzi z równowagi ...

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
22 4 silvio_gesell

Tak naprawdę to nie ma co owijać w bawełnę. 500+ to jedyne świadczenie które będzie rewaloryzowane w temopie wzrostu podaży pieniądza, czyli 10% rocznie. A to dlatego, że czas to pieniądz, a czas powstaje gdy rodzi się dziecko.

! Odpowiedz
14 11 glos_rozsadku

Kaczyński to prawo. Kaczyński to sprawiedliwość.

! Odpowiedz
61 47 dziki_losos

Zgodnie z zasadą zachowania energii, żadna spirala, nawet ta inflacyjna, nie może nakręcić się sama. Stąd usilne starania naszego rządu widać są potrzebne...

! Odpowiedz
23 21 kris74keh

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Chociaż jak sięgnąć głęboko do historii to był jeden co chciał dobrze dla wszystkich,.Skończył na krzyżu.

! Odpowiedz
94 95 r4k

Jedną z głównych przyczyn inflacji jest 500+ i inne wdrożone pomysły tego socjalistycznego rządu.

! Odpowiedz
10 12 bamboocza2

No ale czy rząd nie chce inflacji?;> Myślę że chce i daje to większe wpływy do budżetu bez podnoszenia podatków:)

! Odpowiedz
102 71 iluminat

oberwańce - dziady , mamy deficyt - więc z czego dajecie piSSowskie trole ?. Kto ten cyrk spłaci ? dług ponad 1 bln + zus 3 bln. Razem ponad 4 bln. DŁUGU !!!! może czas już K.... zacząć oszczędzać a nie wydawać z kredytów bo kasy przecież NIE MACIE !.

! Odpowiedz
5 12 sztos1

CYRK już teraz jest niespłacalny

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne