Podróż służbowa za gotówkę i własnym autem

- Wyniki naszego badania są zaskakująco optymistyczne. Ponad połowa firm z sektora MŚP uważa, że ich sytuacja jest dobra, ponad 30% - neutralna i tylko 9% firm uważa, że sytuacja jest zła - mówi Katarzyna Fatyga, dyrektor generalny Diners Club Polska.

Podróż służbowa za gotówkę i własnym autem


Podobnie wyglądają plany na przyszły rok. Połowa przedsiębiorców uważa, że nic się nie zmieni, 30% ma nadzieję na poprawę sytuacji, a tylko niewielki odsetek uważa, że będzie gorzej. Prawie każda firma z MŚP wysyła pracowników w podróże służbowe, połowa z nich deklaruje, że przyszły rok będzie oznaczał walkę o nowego klienta, a podróży służbowych będzie coraz więcej.

- Dominującym środkiem transportu jest samochód służbowy, ale też samochód prywatny. Jedynie 15% to podróże koleją, a najmniejszy odsetek stanowią podróże lotnicze. Ponad 80% MŚP reguluje koszty swoich podróży służbowych gotówką. Poprzez zaliczki, a także kartami prywatnymi, a rozlicza wyjazd dopiero po powrocie. Tylko 10% płaci kartą służbową. Myślę, że wynika to z braku świadomości i edukacji i tego jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z kart - mówi Katarzyna Fatyga, dyrektor generalny Diners Club Polska.

Rozmawiała Anna Drozd

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 ~zez

Artykul sponsorowany. Poza tym jest prosty sposob zeby nie placic za podroz sluzbowa z wlasnej kieszeni - mowi sie swojemu szefowi ze bardzo chetnie sie pojedzie ale w portfelu pusto wiec albo dadza zaliczke albo z nici z wyjazdu.

! Odpowiedz
2 2 ~zeza_masz

Moze i sponsorowany, ale jak masz pusto w portfelu, to dupa wolowa jestes i nie umiesz zarzadzac pieniedzmi. Ewentualnie klamiesz szefa, i wtedy tez jestes dupa, tyle ze nie wolowa, ale klamliwa.

! Odpowiedz
2 5 ~yey odpowiada ~zeza_masz

Widac nalezysz do tej kategorii pracownikow ktorzy lubia kredytowac swoich pracodawcow. Kto co lubi

! Odpowiedz
3 1 ~cccccccc odpowiada ~yey

Może jest po prostu uczciwa !!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne