REKLAMA

Podróż Kamali Harris opóźniona przez "incydent zdrowotny" w Wietnamie

2021-08-24 19:02
publikacja
2021-08-24 19:02
Podróż Kamali Harris opóźniona przez "incydent zdrowotny" w Wietnamie
Podróż Kamali Harris opóźniona przez "incydent zdrowotny" w Wietnamie
fot. MediaPunch / / BACKGRID UK

Co najmniej dwóch amerykańskich dyplomatów będzie ewakuowanych z Hanoi z powodów medycznych, po wystąpieniu u nich "syndromu hawańskiego" w czasie weekendu, tuż przed przyjazdem do Wietnamu wiceprezydent USA Kamali Harris - podaje we wtorek telewizja NBC, powołując się na anonimowe źródła.

Personel amerykańskiej ambasady w Hanoi poinformował, że pojawiły się dziwne dźwięki - napisał na Twitterze reporter NBC Josh Lederman.

Wcześniej amerykańska ambasada w Hanoi podała, że podróż wiceprezydent USA Kamali Harris z Singapuru do Wietnamu została opóźniona o kilka godzin z powodu "możliwego, będącego anomalią incydentu zdrowotnego" - poinformowała amerykańska ambasada w Hanoi. Jak wyjaśniła Associated Press, władze USA określają tak "syndrom hawański".

Po wylocie Harris ambasada USA w Hanoi wydała oświadczenie, w którym wyjaśniła, że doszło do opóźnienia, ponieważ "wiceprezydent została poinformowana o niedawnym (...) incydencie zdrowotnym w Hanoi w Wietnamie. Po starannej ocenie sytuacji podjęto decyzję o kontynuowaniu podróży".

Wcześniej we wtorek Harris ogłosiła w Singapurze, że Stany Zjednoczone zaproponowały, że zorganizują forum Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w 2023 roku. Ma to podkreślić, jak silne więzy łączą gospodarkę USA z krajami tego regionu.

W Wietnamie Harris pozostanie do 26 sierpnia. (PAP)

"Syndrom hawański" - co to jest?

Przejawia się zawrotami głowy, nudnościami, migreną i zanikami pamięci, a po raz pierwszy odnotowany został wśród dyplomatów USA w Hawanie w 2016 roku. Mimo że od tego czasu skarżyło się na niego ponad 100 amerykańskich dyplomatów i ich rodzin m.in. na placówkach w Chinach, Rosji, Austrii, Niemczech, a także w samych USA, powód występowania przypadłości nie jest wyjaśniony.

(PAP)

fit/ kib/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki