REKLAMA

Podatek dobija dłużników

2014-09-23 05:33
publikacja
2014-09-23 05:33
Podatek dobija dłużników
Podatek dobija dłużników
fot. mactrunk /

Jak uważa niezrzeszony poseł Łukasz Gibała, fiskus uniemożliwia wyjście z długów osobom, które wpadły w spiralę zadłużenia - informuje "Gazeta Wyborcza".

Gibała wezwał ministra finansów, by rozważył zmianę przepisów zwalniającą z podatku umarzane przez banki zadłużenie osób, które wpadły w spiralę długów.

"W przypadku gdy bank zrezygnuje z dochodzenia roszczeń z tytułu odsetek, o pieniądze obywatela upomina się urząd skarbowy, który umorzenie przez bank należności traktuje jako przychód i z całą surowością nalicza podatek" zauważa poseł. (PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~koda
hm, też potrzebowałam kasy na już ale wolałam najpierw się zorientować co i jak. można sobie zerknąć tu:banking-magazine.pl/2014/09/25/szybko-zdobyc-pieniadze/ i poczytać jakie są opcje, oraz jak inni doszli do dużych pieniędzy
~wwff
Ooo, teraz poseł niezrzeszony! Proszę!
~Madera
To nie tylko US, ale całe to "parszywe towarzystwo", mieniące się RZĄDEM, TAK KONSTRUUJE USTAWY ABY POLAK NIE MÓGŁ SIĘ WYGRZEBAĆ z pułapki, którą zastawiają lichwiarze /ponoć w PAŃSTWIE PRAWA KODEKS ZABRANIE LICHWY/ ale nie w przypadku nieproszonych gości z "SYJONU", ich prawo nie dotycz !!! Niedługo To nie tylko US, ale całe to "parszywe towarzystwo", mieniące się RZĄDEM, TAK KONSTRUUJE USTAWY ABY POLAK NIE MÓGŁ SIĘ WYGRZEBAĆ z pułapki, którą zastawiają lichwiarze /ponoć w PAŃSTWIE PRAWA KODEKS ZABRANIE LICHWY/ ale nie w przypadku nieproszonych gości z "SYJONU", ich prawo nie dotycz !!! Niedługo pojawią się pod tym PARSZYWYM (NIE)RZĄDEM TYSIĄCE GÓRNIKÓW, POJAWIĄ SIĘ I BEZROBOTNI, I RENCIŚCI I EMERYCI I RESZTA GRUP NAJBARDZIEJ SKRZYWDZONA ZOBACZYMY, CO BĘDZIE, ALE NA PEWNO KURZ I WIATER !!! ZOBACZYCIE JAK WYGLĄDA -.STADO BARANÓW POLSKICH-!!!
~endi
Trafiłeś w dziesiątkę , zobacz inflacja wynosi 0,2% , a odsetki ustawowe dla osób zadłużonych często nie z własnej winy 13 % czyli 65 razy więcej od inflacji ... TO JEST LICHWA w wykonaniu złodziejsko - bandyckiego państwa na bezbronnym człowieku , bo to posłowie ustalają wysokość tzw odsetek ustawowych , zresztą Trafiłeś w dziesiątkę , zobacz inflacja wynosi 0,2% , a odsetki ustawowe dla osób zadłużonych często nie z własnej winy 13 % czyli 65 razy więcej od inflacji ... TO JEST LICHWA w wykonaniu złodziejsko - bandyckiego państwa na bezbronnym człowieku , bo to posłowie ustalają wysokość tzw odsetek ustawowych , zresztą karne odsetki skarbowe są na podobnym poziomie
~Bankster
To chyba jakis zart. Bank pozycza nie swoje pieniadze(bank je kreuje), zarabia ciezkie piueniadze w momencie udzielenia kredytu/pozyczki w postaci ogromnych prowizje i ubezpieczen, jeszcze przed udostepnieniem srodkow klientowi, pozniej juz tylko marza i kary za niewywiazywanie sie z umowy. Pozniej jak kredyt jest nie rentowny probuje To chyba jakis zart. Bank pozycza nie swoje pieniadze(bank je kreuje), zarabia ciezkie piueniadze w momencie udzielenia kredytu/pozyczki w postaci ogromnych prowizje i ubezpieczen, jeszcze przed udostepnieniem srodkow klientowi, pozniej juz tylko marza i kary za niewywiazywanie sie z umowy. Pozniej jak kredyt jest nie rentowny probuje z niego wycisnac ile sie da i sprzedaje je hiena z windykacji. Na koniec chcialby zeby konfitury (czyli prowizje i ubezpieczenia ktore zarobil byly nieopodatkowane. Czyli zero ryzyka zero podatkow a same zyski. Jesli nie chca placic podatkow od przeterminowanych odsetek to niech ich nie naliczaja, W ten sposob ulza dluznikom i przyczynia sie do wiekszego wzrostu PKB
~janek
i jeszcze żeby tego było mało wprowadza się ograniczenia na rynku kredytowym (monopol dla wybranych) i zwykły obywatel nie może udzielić kredytu na zasadzie umowy mimo że ma pieniądze (dzięki temu np jest konkurencja i koszty kredytu spadają) .......... a nie jak bank który z reguły pożycza pieniądze których nie ma i jeszcze żeby tego było mało wprowadza się ograniczenia na rynku kredytowym (monopol dla wybranych) i zwykły obywatel nie może udzielić kredytu na zasadzie umowy mimo że ma pieniądze (dzięki temu np jest konkurencja i koszty kredytu spadają) .......... a nie jak bank który z reguły pożycza pieniądze których nie ma (a potem trzeba go ratować publicznymi pieniędzmi)
~szecherezada
A co tu komentować. Państwo Polskie, a właściwie jego urzędnicy od czasów zaborów byli wrogami państwa i obywateli. Ta mentalność pozostała u władzy wykonawczej do dzisiaj. Bo niestety źle stanowione prawo, tu już wydaje mi się wynika głównie z głupoty posłów, wybieranych przez nas.
~trt
I teraz pytanie czy przypadkiem nie głosowaliście na PO? Bo jak zauważam najwięcej pretensji o to co się teraz dzieje mają wyborcy PO, ale za parę miesięcy i za rok znowu polecą zagłosować na PO bo ich PiSem postraszą.
~szefuf odpowiada ~trt
Niestety, stereotypy nie biorą się bez powodu: PiS - katole, PO - przeciętny andrzej bez własnego zdania, TR - ludzie, którzy nie mają większych problemów niż aborcja, marihuana czy adopcja przez gejów, KNP - gimbaza i egoiści, PSL/SLD - wieśniaki. No i na kogo tu głosować?
~Arti odpowiada ~trt
A jaki był wybór? PIS czyli PRL-BIS? Tylko Nowa Prawica JKM może w tym kraju zrobić porządek.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki