REKLAMA

PlayStation 4 zhakowane. Odblokowano kompatybilność z PlayStation 2

2018-01-25 10:27
publikacja
2018-01-25 10:27

Piraci zhakowali aktualną generację konsoli Sony – Playstation 4. Ingerencja w oprogramowanie systemowe urządzenia pozwoliła odblokować kompatybilność ze starszym sprzętem Sony – PlayStation 2 – donosi serwis The Verge.

fot. / / FORUM

Producenci najnowszej generacji konsol skutecznie bronią się przed zapędami piratów komputerowych, którzy już od kilku lat próbują przerobić urządzenia do odtwarzania nielegalnych kopii gier. Co jakiś czas oszustom udaje się jednak dokonać „kroku milowego” i coś w tej materii zmienić. W rzeczywistości jednak zawsze okupione jest to haczykami i wieści o tych dokonaniach nie mają znaczenia dla większości posiadaczy konsol.

Zhakowana PlayStation 4 ma możliwość uruchamiania części biblioteki gier konsoli PlayStation 2 – fani nie byli zadowoleni z faktu, że najnowsza generacja konsol Sony odcięła się od starszej biblioteki właściwie jako pierwsza z serii (pierwsze modele PlayStation 3 były kompatybilne z grami z PlayStation 2, a PlayStation 2 uruchamiała gry z pierwszej PlayStation), szczególnie że Microsoft postawił na pełną kompatybilność wsteczną Xbox’a One. Dodatkowo nielegalne zmiany w oprogramowaniu mają także umożliwiać instalowanie zewnętrznych aplikacji (tzw. Homebrew).

Jak w każdej z takich informacji, jest haczyk. Zhakowanie konsoli jest możliwe tylko na starej wersji oprogramowania (wersja 4.05), która obowiązywała… w 2016 roku. Jakakolwiek szansa na taką modyfikację istnieje więc tylko wtedy, gdy konsola nie była od tego czasu aktualizowana. Sony jednak na bieżąco aktualizuje oprogramowanie, a unikanie takiej operacji na swoim urządzeniu uniemożliwia granie w najnowsze gry wymagające nowych sum kontrolnych.

MG

Źródło:
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
antek10
Co na to KE? Czy nie jest to ograniczenie praw konsumenckich, poprzez blokowanie starszych wersji gier na nowych konsolach? Zwłaszcza że nowsze wersje gier mają wieksze wymagania sprzetowe a ktos kto by chcial zagrac na nowej grze i posiada PS2 musi kupic PS4.
po_co
Playstation / Playstation One - MIPS
Playstation 2 - MIPS
Playstation 3 - Cell
Playstation 4 - x86

O ile w przypadku pierwszych dwóch konsol nie ma właściwie żadnego problemu z emulacją bo procesor w PS2 jest po prostu nowszą i bogatszą wersją tego z PS1 o tyle układ stosowany w PS3 to zupełnie inna bajka.
Playstation / Playstation One - MIPS
Playstation 2 - MIPS
Playstation 3 - Cell
Playstation 4 - x86

O ile w przypadku pierwszych dwóch konsol nie ma właściwie żadnego problemu z emulacją bo procesor w PS2 jest po prostu nowszą i bogatszą wersją tego z PS1 o tyle układ stosowany w PS3 to zupełnie inna bajka. Architektura MIPS jest o tyle prosta, że wiele osób jest w stanie zaimplementować ją w prostych układach FPGA jako projekty tworzone przy piwie.

Żeby PS4 moło być wstecznie kompatybilne to SONY musiało by zdecydować się na dołożenie procesora z PS3 ponieważ jego emulacja jest nieopłacalna i nieefektywna, co do PS2 i PS1 tutaj nie ma żadnej filozofii.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki