REKLAMA
APOGEUM IV FALI

Plan inwestycyjny Orła Białego na lata 2017-2019 opiewa na około 28 mln zł

2017-03-01 15:18
publikacja
2017-03-01 15:18

Rada nadzorcza Orła Białego pozytywnie zaopiniowała przyjęcie do realizacji "Strategicznego planu inwestycyjnego na lata 2017-2019". Plan przewiduje do realizacji projekty mające na celu zwiększenie efektywności operacyjnej i kontroli jakości oraz środowiskowe o łącznej wartości ok. 28 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Przewidywane do realizacji projekty inwestycyjne to: projekt i budowa hali badawczo-przemysłowej wraz z infrastrukturą, projekt badawczy i budowa instalacji do filtracji elektrolitu oraz budowa instalacji badawczej dla żużla.

"Celem ustanowionego strategicznego planu inwestycyjnego jest unowocześnienie i usprawnienie linii badawczo – produkcyjnej spółki, w związku z rosnącymi wymaganiami klientów oraz w wyniku systematycznie rosnącej na rynku konkurencji. Jednocześnie w związku z częstymi zmianami regulacji z zakresu ochrony środowiska, jesteśmy zobligowani, by podążać za tymi zmianami między innymi poprzez inwestycje w nowe rozwiązania" - napisano w komunikacie.

Orzeł Biały podał, że ustanowienie planu inwestycyjnego jest następstwem zmian organizacyjnych dokonanych w ramach grupy kapitałowej, polegających na inkorporacji do spółki kluczowych dla niej obszarów wykonywanych i obsługiwanych wcześniej przez poszczególne spółki z grupy, głównie w celu konsolidacji biznesu m.in. majątku, zasobów ludzkich, co w konsekwencji spowodowało konieczność dostosowania zaplecza badawczo - produkcyjnego do aktualnej struktury organizacyjnej.

"Oczekiwanym rezultatem tych inwestycji będzie osiągnięcie efektów synergii w wyniku zintegrowania w jednym miejscu przejętych obszarów działalności w następstwie inkorporacji oraz osiągniecie dodatkowej przestrzeni badawczo – przemysłowej, która pozwoli na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technicznych i powstanie nowoczesnej instalacji, dzięki której możliwe będzie lepsze i efektywniejsze zagospodarowanie odpadów własnych powstających w procesie recyklingu złomu akumulatorowego, szczególnie pod kątem obniżenia wytwarzanej ich ilości, także możliwości zagospodarowania odpadów innych firm, zwłaszcza tych zawierających związki ołowiu" - napisano. (PAP)

gsu/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki