REKLAMA

Pieskow: Obecne napięcie w Europie przypomina zimną wojnę

2022-01-27 12:58
publikacja
2022-01-27 12:58
Pieskow: Obecne napięcie w Europie przypomina zimną wojnę
Pieskow: Obecne napięcie w Europie przypomina zimną wojnę
fot. BelkaG / / Shutterstock

Napięcie, jakie panuje teraz w Europie, przypomina czasy zimnej wojny; uwagi ze strony USA i NATO o tym, że nasze główne żądania są nieakceptowalne, nie napawają optymizmem - oświadczył w czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Zaznaczył, że widzi możliwość kontynuacji dialogu między Waszyngtonem a Moskwą i że leży to w interesie obu stron. "Nie możemy jednak powiedzieć, że nasz punkt widzenia został wzięty pod uwagę lub że jest wola uwzględniania naszych obaw" - powiedział rzecznik prezydenta Władimira Putina.

W środę Stany Zjednoczone i NATO oficjalnie odrzuciły roszczenia Rosji, która zażądała zakończenia polityki powiększania organizacji o kolejne państwa i przywrócenia rozmieszczenia wojsk na granicach do stanu z 1997 r. Moskwa, zauważyła AFP, czuje się zagrożona rozszerzeniem NATO w ciągu 20 lat oraz wsparciem politycznym i militarnym dla Ukrainy.

Pieskow przekazał, że Moskwa będzie potrzebowała czasu, żeby odnieść się do reakcji USA na jej żądania. "Nie będziemy odkładać daleko w czasie naszej odpowiedzi (...), ale nie spodziewamy się, że nastąpi teraz" - zaznaczył.

Rzecznik oświadczył, że wciąż nie ma porozumienia co daty ponownego spotkania sekretarza stanu USA Anthony'ego Blinkena z jego rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem. Przekazał również, że będą prowadzone wstępne rozmowy między Rosją a Stanami Zjednoczonymi na temat tego, czy i kiedy mieliby się spotkać prezydenci obu krajów.

Ukraina i państwa zachodnie ostrzegają, że istnieje realne ryzyko ataku Rosji na Ukrainę. Skoncentrowanie przy ukraińskiej granicy przez Rosję ok. 100 tys. żołnierzy służy, ich zdaniem, wywarciu presji na Kijów i wspierające go państwa.

Siły rosyjskie są także przerzucane na Białoruś, gdzie w dniach 10-20 lutego, m.in. przy granicy z Ukrainą, mają się odbyć wspólne rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe. (PAP)

skib/ mal/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (6)

dodaj komentarz
slawekqs
Ajwaj każdy w Polsce wie jak tam u was dobrze i jaka smaczna kiełbasa u was w sklepie jestem w stanie zrozumieć, że w Ukrainę poszło sporo kasy i car sobie coś chce odebrać bo mu słupki spadają ale tego typu metody juz były i znów was wykończą i Chiny palcem nie kiwną i tak to się skończy fakt odrobiliście lekcje z lat 90 i to mnie Ajwaj każdy w Polsce wie jak tam u was dobrze i jaka smaczna kiełbasa u was w sklepie jestem w stanie zrozumieć, że w Ukrainę poszło sporo kasy i car sobie coś chce odebrać bo mu słupki spadają ale tego typu metody juz były i znów was wykończą i Chiny palcem nie kiwną i tak to się skończy fakt odrobiliście lekcje z lat 90 i to mnie martwi ale może nie warto wojować
yardx
Drogą do zniszczenia Rosji jest jej największa siła, czyli surowce. Wystarczy, aby potaniały diametralnie a Putin momentalnie przypomni sobie swoje miejsce w szeregu. Obecna sytuacja nie będzie trwać wiecznie więc chce ugrać ile da rade.
darius19
jest "ajwaj_" adwokat rezimu. ZAWSZE gdzie interes cara - tam "ajwaj_" ze swoja bolszewicka propaganda. A to reklamuje Sputnik, a to dolozy Nawalnemu lub Cichouskiej, powola sie na ideologie panslowianska (oczywiscie pod przewodnictwem cara chlebodawcy). Zero etyki. Uzasadni agresje i aneksie imperialna. Rosja jest "ajwaj_" adwokat rezimu. ZAWSZE gdzie interes cara - tam "ajwaj_" ze swoja bolszewicka propaganda. A to reklamuje Sputnik, a to dolozy Nawalnemu lub Cichouskiej, powola sie na ideologie panslowianska (oczywiscie pod przewodnictwem cara chlebodawcy). Zero etyki. Uzasadni agresje i aneksie imperialna. Rosja - kraj bandycki - wywoluje napiecia. "ajwaj_" odwroci kota ogonem
ajwaj_
Ukrainiec, facia szukasz > nie ten portal,
masz 98 lat i 26 mazenstwo LGBT > powagi
ajwaj_
Jest gorzej dla "zachodu"
Przewaga wojenna Rosji i Chin, jest znacznie wieksza
niz w "Kryzysie Kubanskim" 1962. Jankesi sa osaczeni, przez nie posiadana przez nich bron

Wtedy kal-boje mieli pelne pampersy, kiedy ZSRR rozmiescil rakiety na Kubie
Prez. Kenedy pytal swoich generalów, "czy daja
Jest gorzej dla "zachodu"
Przewaga wojenna Rosji i Chin, jest znacznie wieksza
niz w "Kryzysie Kubanskim" 1962. Jankesi sa osaczeni, przez nie posiadana przez nich bron

Wtedy kal-boje mieli pelne pampersy, kiedy ZSRR rozmiescil rakiety na Kubie
Prez. Kenedy pytal swoich generalów, "czy daja gwarancje, ze bron atomowa nie doleci do miast"?
Generalowie nie dali gwarancji.
Jankesi sie wycofali, poszli na wszelkie ustepstwa.

Dzis Jankesi sa bezbronni, wobec hyper-sonic, Posejdony itd

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_kuba%C5%84ski
ajwaj_
PISie polskojezyczne polypologi, sa bez pojecia
Jak w 1939 polegaja na "gwarancjach" anglo-sasów

Wtedy sprawcy uciekli 17.09.1939, porzucajac walczaca jeszcze Polske
6 mln Polaków zabitych, inwalidzi, ruiny itd

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki