REKLAMA

Pieniądze z "Czystego powietrza" nie tylko na wymianę pieca

2020-08-31 13:00
publikacja
2020-08-31 13:00
Pieniądze z "Czystego powietrza" nie tylko na wymianę pieca
Pieniądze z "Czystego powietrza" nie tylko na wymianę pieca
fot. Ivan4es / / Shutterstock

Nowość w programie "Czyste powietrze" - dofinansowanie można otrzymać także na wentylatory mechaniczne oraz rekuperatory.

Dotację, do 37 tys. zł, możliwą do uzyskania w ramach programu "Czyste powietrze" można przeznaczyć również na zakup urządzeń służących do wentylacji pomieszczeń - m.in. rekuperator, informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na stronie internetowej.

– Rekuperator działa jak wielofunkcyjna centrala. Oprócz wentylowania wnętrz jest w stanie odzyskać ciepło z zużytego powietrza, usuwanego na zewnątrz i ogrzać nim świeże, doprowadzane do domu. Tym sposobem eliminuje w pomieszczeniach zimne podmuchy z instalacji. Równocześnie rekuperator ogranicza wydatki ponoszone na ogrzewanie budynku – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej programu "Czyste powietrze".

Program "Czyste powietrze" przeznaczony jest dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Maksymalnie można otrzymać dofinansowanie w wysokości 37 tys. zł na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

DF

Źródło:
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (10)

dodaj komentarz
antek10
Załóż se rekuperator jak wszyscy dookoła kopcą. Poczujesz czyste powietrze łahahahahah
ertom
Rekuperator ma filtry. Tak więc poczujesz
antek10 odpowiada ertom
Ma, ale żaden filtr nie wyłapie jak ktoś obok kopci węglem.
ertom
"Nowość"? Przecież to już jest co najmniej od początku roku, bo sam w styczniu składałem wniosek o dofinansowanie na rekuperator.
antek10
I założyłeś? Bo widzę że nie jesteś w temacie rekuperatorów. Albo nie masz kopcącego sąsiada. :)
lipsk
Spoko. Całość oszczędności oddacie serwisantom na to by to działało jak należy. Rekuperatory,pompy ciepła a nawet piece gazowe elektroniką naszpikowane . Głupi przegląd bez użycia części kosztuje min 400 zł. a trzeba to zrobić przynajmniej raz na 2 lata . O naprawach lepiej nie pisać bo włos się jeży.
wektorwg
Ojej. To lepiej palić śmieciami i węglem. Ile kosztuje wizyta u specjalisty( oczywiście prywatnie)
Ile leki?
bt5
Teraz w Polsce jest już klimat że 3/4 roku to okresy kiedy w dzień jest ciepło i słonecznie a noc temperatura spada do kilku stopni . I zauważyłem że w budynku z niezbyt izolacyjnymi oknami i ścianami pozwalajacymi biernie pozyskiwać ciepło słońca do nagrzewania ścian i podłóg to mamy ciepło cała dobę bo zmagazynowane ciepło się Teraz w Polsce jest już klimat że 3/4 roku to okresy kiedy w dzień jest ciepło i słonecznie a noc temperatura spada do kilku stopni . I zauważyłem że w budynku z niezbyt izolacyjnymi oknami i ścianami pozwalajacymi biernie pozyskiwać ciepło słońca do nagrzewania ścian i podłóg to mamy ciepło cała dobę bo zmagazynowane ciepło się oddaje w nocy. A w budynku super szczelnym i super zaizolowanym jest konieczność właczania ogrzewania na wiosnę i jesień kiedy zbyt dobra izolacja budynku odcina bierny pozysk energi słonecznej. Na mój gust te 30 cm styropiany, 3- szybowe okna i jakieś cuda wianki jak rekuperatory to wszytko jest przekombinowaniem na dodatek bez żadnego sensownego całorocznego uzasadnienia energetycznego.
wizytator
Bo Polakom można wszystko wcisnąć. Pobiorą kredyty, 3 razy zmienią okna, piec z podajnika IV klasy na V, później na gaz. Ocieplą dach, zamontują rekuperatory, nawilżacze, osuszacze, kolektory. Władują 100tys. zł żeby zaoszczędzić 250zł miesięcznie na ogrzewaniu.
Kto w krajach rozwiniętych da się tak ładować?
wektorwg
NIe zapomnij o utykaniu waty przy montażu oka patykiem

Powiązane: Czyste powietrze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki