REKLAMA

SONDAŻPiS zwiększa przewagę. O losach rządu może zdecydować ta partia

2023-09-22 07:12
publikacja
2023-09-22 07:12

Prawo i Sprawiedliwość zwiększa przewagę nad Koalicją Obywatelską, która stoi w miejscu. O losach rządu w nowym Sejmie decyduje Konfederacja - wynika z opublikowanego w piątek sondażu IBRiS dla Onetu.

PiS zwiększa przewagę. O losach rządu może zdecydować ta partia
PiS zwiększa przewagę. O losach rządu może zdecydować ta partia
/ PiS

Na najwyższym miejscu podium po raz kolejny znalazło się Prawo i Sprawiedliwość (PiS) - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS. Jak wskazał Onet, partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na poparcie 35,1 proc. Polaków. To więcej o 1,8 pkt proc. w porównaniu z ostatnim badaniem dla portalu przeprowadzonym 13 września.

Drugie miejsce - jak czytamy w piątek w Onecie - zajmuje Koalicja Obywatelska (KO). Ugrupowanie pod wodzą Donalda Tuska cieszy się poparciem 26,1 proc. wyborców. To mniej o 0,3 pkt proc. względem poprzedniego badania.

Na podium wróciła Konfederacja. Wskazało ją 9,9 proc. ankietowanych przez IBRiS, tj. mniej o 0,2 pkt proc. "Politycy tego ugrupowania decydują o losach rządu w nowym Sejmie — wynika z prognozy podziału mandatów" - ocenił Onet.

Zgodnie z opublikowanym w piątek sondażem Trzecia Droga może liczyć na 9,2 proc. głosów (więcej o 1 pkt proc. względem poprzedniego badania). "Lewica, która w ubiegłym tygodniu pojawiła się na trzecim miejscu, tym razem wprowadziłaby kandydatów do Sejmu jako ostatnia, z poparciem 9,1 proc. (-2 pkt proc.)" - dodał portal.

Z obliczeń Onetu na podstawie sondażu IBRiS wynika, że rozkład mandatów w Sejmie wyglądałby następująco: PiS — 203, KO — 148, Konfederacja — 40, Trzecia Droga (Polska 2050+PSL) — 36, Lewica — 32, Mniejszość niemiecka — 1.

Portal przekazał też, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wzięłoby w nich udział 62,9 proc. ankietowanych. Odpowiedzi "zdecydowanie tak" udzieliło 54,8 proc., a "raczej tak" — 8,1 proc. osób.(PAP)

lui/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (86)

dodaj komentarz
friedens
Wszyscy, którzy mają dzieci i wnuków w Polsce i obawiają się o ich los, powinni przed glosowaniem 15.X.2023 przeczytać książkę genialnego, proeuropejskiego i proniemieckiego polityka i publicysty Władysława Studnickiego pt. 'Polska wobec nadchodzącej drugiej wojny światowej', która wydana została w 1938 roku. Prześladowany Wszyscy, którzy mają dzieci i wnuków w Polsce i obawiają się o ich los, powinni przed glosowaniem 15.X.2023 przeczytać książkę genialnego, proeuropejskiego i proniemieckiego polityka i publicysty Władysława Studnickiego pt. 'Polska wobec nadchodzącej drugiej wojny światowej', która wydana została w 1938 roku. Prześladowany przez piłsudczyków Studnicki przewidział przed wybuchem wojny błyskawiczną klęskę Polski w wojnie z Niemcami, rozbiór Polski przez Niemcy i Sowiety, zwycięstwo Sowietów nad Niemcami i ponad 50-letnią okupację Polski przez Sowiety, która doprowadzi do degeneracji i sowietyzacji Polaków. Jego zdaniem zsowietyzowani Polacy będą nie tylko już na zawsze antyniemieccy i antyeuropejscy, ale zdziczeją i będą dążyć do dyktatury klerykalnej, zakazującej jak w czasach I RP m.in. kontaktów z liberalnym, cywilizowanym Zachodem. Będą też siłą rzeczy ciążyć do Rosji i Azji, bo Polska położona między Europą a Azją nie ma innego wyboru. Albo Europa i Niemcy, albo Rosja i Azja.
pstrzezek
pstrzezek2023-09-22 19:36
Niby taki "niemiecki" onet a dał PiSowi przewagę? ;) Coś tu nie gra w krainie trolli
grzegorzkubik
W Konfederaci jest troszkę patriotów. Mogą w przyszłość przystąpić do PIS-u.
pstrzezek
grzesio ma troszkę komórek pod beretem. mogą na przyszłość zacząć pracować, ale gwaracji nie ma żadnej
okragly_stol odpowiada pstrzezek
No co ty jemu 4000 na rękę wystarczy
nasch_tschalnik
PiS to partia antyeuropejska, antyunijna, antydemokratyczna, totalitarna, klerykalna, narodowosocjalistyczna, populistyczna. To czyste zło, oznaczające koniec Polski, która opuści Unię, stając się częścią imperium rosyjskiego jak Białoruś Lukaszenki.
lutobor
UK opuściła UE a jakoś nie stała się częścią imperium rosyjskiego jak Białoruś Łukaszenki.
rozsadkunamtrzeba odpowiada lutobor
Widziałeś kiedyś mapę?
Czy twoim zdaniem UK graniczy z Rosją?
lutobor odpowiada rozsadkunamtrzeba
Twoim zdaniem Polska przestała graniczyć z Rosją w następstwie wejścia do UE?
jeremyi2
Bzdury do potęgi entej. Polska to przestanie istnieć jak wybory wygra stronnictwo Pruskie z Tuskiem i zacznie robić wszystko co im Niemcy każą z federalizacją na czele, a ci zrobią juz wszystko żeby nikt im więcej w tej częsci Europy nie podskakiwał i w interesach nie przeszkadzał.

Powiązane: Wybory parlamentarne 2023

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki