Pfleiderer nie podjął jeszcze decyzji ws. uruchomienia buybacku

2018-07-14 10:20
publikacja
2018-07-14 10:20
Reuters

Pfleiderer nie podjął jeszcze decyzji w zakresie faktycznego uruchomienia programu skupu akcji własnych, ustanowionego na czerwcowym walnym. Analizuje rynek w zakresie możliwych do uzyskania warunków ewentualnego podwyższenia kwoty finansowania - podała spółka w komunikacie.

W piątek agencja Moody’s obniżyła korporacyjny rating rodzinny (CFR) Pfleiderer z poziomu Ba3 do B1, a rating prawdopodobieństwa defaultu (PDR) z poziomu Ba3-PD do B1-PD z perspektywą stabilną.

Zgodnie z raportem Moody’s, obniżenie ratingu jest spowodowane potencjalnym podwyższeniem kwoty finansowania o 130 mln euro w ramach zabezpieczonej transzy nadrzędnej kredytu typu term loan B z obecnego poziomu 350 mln euro (z zapadalnością w 2024 roku) i planowanym przeznaczeniem środków z podwyższenia na sfinansowanie programu skupu akcji własnych.

Z kolei agencja S&P utrzymała w piątek długoterminowy rating Pfleiderer Group na poziomie "B+", z perspektywą stabilną.

W czerwcu ZWZ Pfleiderer Group przyjęło program skupu akcji własnych.

W ramach programu spółka może nabyć akcje stanowiące do 20 proc. kapitału, przy czym liczba ta będzie uwzględniała wartość nominalną pozostałych akcji znajdujących się w posiadaniu spółki na dzień podjęcia uchwały, tj. do 7.543.268 akcji łącznie reprezentujących nie więcej niż 11,66 proc. kapitału zakładowego spółki. Na dzień podjęcia uchwały spółka posiadała akcje własne, reprezentujące 8,34 proc. kapitału.

Cena nabycia akcji nie może być niższa niż 0,33 zł i wyższa niż 60 zł. Upoważnienie zarządu do skupu obowiązuje do 30 czerwca 2019 r.

Na potrzeby programu utworzony został kapitał rezerwowy. Na ten cel przeniesiono kwotę 156 mln zł z kapitału rezerwowego utworzonego na mocy uchwały ZWZ z czerwca 2017 r. oraz kwotę 164,1 mln zł z kapitału zapasowego spółki.

Walne upoważniło też wtedy zarząd spółki do skupu do 6,9 proc. akcji własnych w celu umorzenia. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki