REKLAMA

Petru prosi o pieniądze i kasuje PO-PIS

2015-06-26 12:41
publikacja
2015-06-26 12:41

Czwartkowa konferencja prasowa Ryszarda Petru i NowoczesnejPL była oficjalną inauguracją społecznościowego mikrofinansowania inicjatywy politycznej. O co chodzi? Ryszard Petru jest zdecydowanym przeciwnikiem finansowania partii z budżetu państwa, a więc z naszych podatków. Dla wyborców NowoczesnejPL proponuje rozwiązanie pośrednie.

Petru prosi o pieniądze i kasuje PO-PIS
Petru prosi o pieniądze i kasuje PO-PIS
fot. MICHAL DYJUK/REPORTER / / EastNews

Petru prosi o pieniądze i kasuje PO-PIS

- Uwierzcie mi, to jest fantastyczna formuła. Każdy może wpłacić, ile chce. To będzie dobrowolna wpłata, tak się robi na całym świecie. Zbieramy pieniądze i będziemy informować jaka jest średnia wpłaty i na co je wydaliśmy. Nie mogę tego robić co tydzień, ale myślę, że raz na miesiąc takie zestawienie przydało by się Polakom. To będzie swojego rodzaju sprawozdanie. W dużym kraju, takim, jakim jest Polska, dużo można zrobić w ten sposób – deklaruje założyciel NowoczesnejPL.

Ryszard Petru odniósł się także do ewentualnych porozumień z pozostałymi partiami, głównie rządzącą Platformą Obywatelską i Prawem i Sprawiedliwością. Zdradził też prognozę swojego wyniku w najbliższych wyborach samorządowych.

– Nie pójdę na zgniłe kompromisy, nie chcę, by NowoczesnaPL była w koalicji tylko przystawką. Nie wyobrażam sobie koalicji z Platformą, która ma Rostowskiego i Arłukowicza. Mam za dużo do stracenia. Z PIS takim jak dzisiaj, który obiecuje 200 mld zrzucanych z helikoptera i zrobi z nas Grecję w ciągu kilku miesięcy też nie wyobrażam sobie współpracy. Może gdy Jarosław Kaczyński odejdzie, Macierewicz odejdzie, w PIS-ie pojawią się zupełnie nowe osoby i zrobi się normalna partia prawicowa.

Przewodniczący NowoczesnejPL krytycznie ocenił także kandydatkę PIS na premiera, poseł Beatę Szydło oraz obecnie sprawującą tę funkcję Ewę Kopacz (PO). – Nie wyobrażam sobie współpracy z Beatą Szydło, która moim zdanie jest złą kandydaturą. Za to premier Kopacz stała biurem podróży, mówi nam ile wziąć gotówki na wakacje w Grecji, będzie zarządzała ruchem i podnosiła bramki tam, gdzie są większe korki – to jest niepoważne – ostro ocenił Petru.

Ekonomista zadeklarował, że jego NowoczesnaPL, pod warunkiem ciężkiej pracy, osiągnie w najbliższych wyborach parlamentarnych wynik 20% poparcia.

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (114)

dodaj komentarz
~TUPECIARZ
Nowoczesnej Polski nie zapewnią ludzie którzy przyczynili się do powstania gigantycznego zadłużenia kraju! Wizytówką dokonań Petru i jemu podobnych,jest system emerytalny z przymusowym IIfilarem, który generuje ogromne zadłużenie kraju a nie gwarantuje emerytur, nie zapewnia bezpieczeństwa ludziom na starość, skazując ich tym samym Nowoczesnej Polski nie zapewnią ludzie którzy przyczynili się do powstania gigantycznego zadłużenia kraju! Wizytówką dokonań Petru i jemu podobnych,jest system emerytalny z przymusowym IIfilarem, który generuje ogromne zadłużenie kraju a nie gwarantuje emerytur, nie zapewnia bezpieczeństwa ludziom na starość, skazując ich tym samym na nędzę, głód i bezdomność! Zadłużenie kraju na 300mld z powodu wprowadzenia OFE, które nie zapewniają emerytur to najlepszy wskaźnik oceny kwalifikacji i przydatności Petru, Balcerowicza i innych im podobnych!
~real1
Całkiem przyzwoity program, szczególnie jeśli chodzi o finansowanie partii. Kościół cały czas jest tak finansowany i trzyma się bardzo dobrze, dlaczegoż by nie miały robić tak partie? Widzę jednak dużą aktywność PO PiSu na forum, bo nowoczesna PL godzi w ich interes wyborczy. Tak tak panowie nowi wyborcy NPL przejdą z waszych szeregów.
~111
https://www.youtube.com/watch?v=hCrGjqX4WkM bankstrzerzy boją się i szukają ciepłej posady ... aby był tylko imminitet
~observer
Tak zwana "nowoczesna polska" to kapitalizm sprzed kilkuset lat- czyli maksymalny wyzysk,powszechne umowy śmieciowe-praca po kilkanaście godzin dziennie bez prawa do płatnego urlopu z perspektywą głodowej emerytury....Żadnych praw dla pracownika-jednym słowiem antyludzki system..
~Mikey
Dokladnie odwrotnie. Nie wiesz nie znasz to nie gadaj.
~BEŁKOT odpowiada ~Mikey
PASUJĄ CI FACHOWCY OD STRZYŻENIA OWCY?
NIEKTÓRZY BEŁKOCZĄ PO PIJAKU A TY NA TRZEŹWO!
~olo
Jedyny Petru mówi konkrety skąd weżmie i na co wyda kase, reszta wydaje. Dlaczego ja mam płacić za przejazd autostradą a1 jeśli nie jeżdze? Dawniej się jechało w ciągłym korku nad morze i nikomu to nie przeskadzało. Głosujmy na nowoczesną.pl
~Ocena
ONA TAKA NOWOCZESNA JAK EMERYTURA Z OFE GODZIWA!Chciałoby się uwierzyć że jutro będzie lepiej, ale nie będzie dopóki znajdą się głupcy głosujący na takich jak Petru! Nie trzeba wojen wystarczy glosować na takich osobników by doprowadzić kraj do bankructwa a wielu rodaków do niewyobrażalnej nędzy! Wizytówką ich dokonań jest system ONA TAKA NOWOCZESNA JAK EMERYTURA Z OFE GODZIWA!Chciałoby się uwierzyć że jutro będzie lepiej, ale nie będzie dopóki znajdą się głupcy głosujący na takich jak Petru! Nie trzeba wojen wystarczy glosować na takich osobników by doprowadzić kraj do bankructwa a wielu rodaków do niewyobrażalnej nędzy! Wizytówką ich dokonań jest system emerytalny z przymusowym IIfilarem, który generuje ogromne zadłużenie kraju a nie gwarantuje emerytur, nie zapewnia bezpieczeństwa ludziom na starość, skazując ich tym samym na nędzę, głód i bezdomność! Zadłużenie kraju na 300mld z powodu wprowadzenia OFE, które nie zapewniają emerytur to najlepszy wskaźnik oceny kwalifikacji i przydatności Petru, Balcerowicza i innych im podobnych!
~szukaj_z_google
Za granicą? Co za granicą to widać i słychać w Google Videos pod hasłem: "libor scandal" banking "baking scandal"

https://www.google.pl/search?q=%22libor+scandal%22&biw=905&bih=520&tbm=vid&source=lnms&sa=X&ei=gpGPVe-rOsuq-AHB4azYDw&ved=0CAgQ_AUoAg&dpr=1.25#

https:
Za granicą? Co za granicą to widać i słychać w Google Videos pod hasłem: "libor scandal" banking "baking scandal"

https://www.google.pl/search?q=%22libor+scandal%22&biw=905&bih=520&tbm=vid&source=lnms&sa=X&ei=gpGPVe-rOsuq-AHB4azYDw&ved=0CAgQ_AUoAg&dpr=1.25#

https://www.google.pl/search?q=%22libor+scandal%22&biw=905&bih=520&tbm=vid&source=lnms&sa=X&ei=gpGPVe-rOsuq-AHB4azYDw&ved=0CAgQ_AUoAg&dpr=1.25#tbm=vid&q=%22banking+scandal%22
~szukaj_z_google
Przepraszam, ale nie można tu inaczej dokonać korekty. Powinno być "libor scandal" i "banking scandal"

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki