PZU i Alior Bank uruchomili platformę internetową do tanich pożyczek

PZU i Alior Bank uruchomiły innowacyjną platformę internetową Cash, za której pośrednictwem pracownicy będą mieli szybki dostęp do tanich i bezpiecznych pożyczek – poinformowały PAP spółki. Dodano, że to nowość na rynku.

(Forum)

"Platforma Cash ma szansę stać się unikalnym i korzystnym rozwiązaniem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców" – mówi prezes PZU Życie Roman Pałac. Jak tłumaczy, dzięki niej pracodawcy będą mogli oferować pracownikom dodatkowe korzyści, zyskując atrakcyjność na rynku pracy.

Jak oceniły spółki - zatrudnieni na umowę o pracę pracownicy, będą mogli uzyskać niskooprocentowane pożyczki i wykorzystać je na dowolny cel.

"Zaletą platformy jest ograniczenie formalności. Wnioski o pożyczkę są składane internetowo, a raty automatycznie potrącane z wynagrodzenia. Nie potrzeba zaświadczeń o zarobkach, ponieważ wnioski są przekazywane za pośrednictwem pracodawcy. Podpisanie umowy pożyczkowej następuje poprzez wpisanie w Internecie kodu otrzymanego SMS-em. Proces udzielania i spłaty pożyczek jest więc maksymalnie uproszczony" – wyjaśnił prezes Alior Banku Krzysztof Bachta. Według niego pożyczki wyróżnia niski koszt – mniej niż 5 zł za każdy pożyczony 1000 zł i przy spłacie w 18 lub więcej ratach.

"Platforma Cash to dobry przykład synergii i wykorzystania silnych stron spółek w ramach Grupy PZU. Wdrożona koncepcja biznesowa ma szansę stać się unikalnym rozwiązaniem na polskim rynku pożyczkowym, pokazując jednocześnie, że w Grupie PZU pracujemy nad jak najlepszym zaspokajaniem potrzeb naszych klientów" – zaznaczył prezes PZU Życie Roman Pałac.

"Chcemy oferować naszym klientom, zarówno tym korporacyjnym, jak i indywidualnym, produkty oraz usługi dopasowane do ich potrzeb i oczekiwań" – dodała członek zarządu PZU Małgorzata Sadurska. Jak podkreśliła, współpraca z bankami w ramach Grupy PZU jest jednym z priorytetów strategii Grupy.

Platforma Cash jest oparta na technologii wykorzystywanej przez należące do Alior Banku Bancovo, specjalizujące się w nowoczesnych, internetowych rozwiązaniach w zakresie pożyczania. "Prezentujemy innowacyjne podejście do dystrybucji produktów bankowych. Dzięki sprawdzonej platformie technologicznej wygoda klientów w pozyskiwaniu pieniędzy na dowolnie wybrane cele zyskuje nowy wymiar" – ocenił prezes Alior Banku Krzysztof Bachta.

W ramach pilotażu z pożyczek udzielanych za pośrednictwem platformy Cash może już korzystać ponad 10 tysięcy pracowników Grupy PZU. W najbliższych tygodniach platforma ma być udostępniana innym pracodawcom. Według PZU z pierwszymi zainteresowanymi są finalizowane uzgodnienia dotyczące współpracy.

Autor: Radosław Jankiewicz

Źródło: PAP
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 28 dwam

czyli nisko oprocentowanie pożyczek wg ALIORA i PZU to stawka 11%-12% na 18 rat zapewne inne warianty mają tez inne stawki %

! Odpowiedz
2 13 dzyszla

A poza młodymi firmami, to nie taniej pracodawcy utworzyć PKZP?

! Odpowiedz
34 6 po_co

Spłata pożyczki jest potrącana z wynagrodzenia przed czy po opodatkowaniu ?
Skoro pracownik nie zarobił tych pieniędzy to czy mogą one być potrójnie opodatkowane ?
W praktyce jest to umowa pomiędzy bankiem, a pracodawcą więc jeżeli pracownik pożyczy 1000 zł to taki dochód powinien zostać opodatkowana maksymalnie kwotą 170 zł (skoro umowa jest z pracodawcą to pożyczka stanowi dochód pracownika), a wszelkie raty wraz z odsetkami powinny stanowić koszty pracy i pomniejszać należny podatek w danym miesiącu.

Czyli tutaj pojawi się swego rodzaju luka bo pracownik który pracuje na najniższej krajowej, biorąc pożyczkę na kwotę 12000 zł w grudniu, powinien zapłacić dodatkowe 2 tyś. zł podatku w nowym roku, jednocześnie otrzymując zerowe wynagrodzenie przez cały przyszły rok, a to wiąże się z utratą dochodu i załapaniem na wszelkie możliwe dodatki socjalne :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 29 jasiek2017

No wlasnie takie tumany wypowiadaja sie w wiekszosci na tym forum a pozniej jeszcze maja prawa wyborcze.

! Odpowiedz
6 2 po_co odpowiada jasiek2017

Przecież nikt Cię nie zmusza do wypowiadania się. Co więcej możesz zawsze się douczyć i poprowadzić dyskusję.
Jeżeli jedyną mocą Twoich argumentów jest atak słowny to masz rację zastanów się czy jako choleryk powinieneś podejmować decyzje kluczowe dla państwa czyli nas wszystkich.

Przeczytaj mój drogi przepisy które dotyczą również Ciebie, nikt Ci nie każde ich znać ale jak zapukają do Twoich drzwi smutni panowie to i Tobie może udzielić się ich nastrój.
Jeżeli pracodawca udzieli pożyczki z ZFŚS to nie ma mowy o podatkach i przychodzie ale pożyczka od pracodawcy która będzie oprocentowana i będzie pochodzić z umowy między pracodawcą, a bankiem nie wpisuje się w te przepisy i może zostać uznana za przychód. Warto o to zapytać zanim ktokolwiek weźmie pierwszą złotówkę do ręki, żeby później nie zostać z ręką w nocniku i sporym podatkiem do uregulowania.

Jeżeli ustawodawstwo się nie zmieni, to w najlepszym wypadku przychodem będą same odsetki. Bo chociaż pracodawca nie prowadzi takiej działalności, pytanie czy aby na pewno, to bank jak najbardziej tak.

Więc pytam czy pracownik ma być wielokrotnie opodatkowany ? Bo jeżeli odsetki zostaną uznane za przychód (albo i cała kwota pożyczki) to spłacane przez pracodawcę raty powinny stanowić koszt przed opodatkowaniem w przeciwnym wypadku pracownik będzie na tym stratny dużo bardziej niż na komercyjnej pożyczce.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne