PLL LOT od przyszłego roku zaczną latać z Budapesztu do Londynu

PLL LOT od lutego 2019 r. uruchomią bezpośrednie połączenia z Budapesztu do London City - poinformował w Budapeszcie prezes spółki Rafał Milczarski. Rejsy na tej trasie będą wykonywane dwa razy dziennie nowymi samolotami typu Embraer 190. To 101. połączenie narodowego przewoźnika.

(fot. Michał Dyjuk / FORUM)

Polski przewoźnik bezpośrednie loty na trasie Budapeszt-London City zainauguruje 19 lutego 2019 r.

LOT już lata z Budapesztu. 3 maja br. uruchomił rejsy z węgierskiej stolicy do Nowego Jorku, a 5 maja do Chicago w USA.

"Otwieramy nowy rozdział na Węgrzech, po uruchomieniu połączeń z Budapesztu do Nowego Jorku, Chicago i Krakowa wzbogacamy ofertę o dodatkowe dwa rejsy dziennie do London City. To najwygodniejsze lotnisko dla tych, którzy chcą dostać się w najkrótszy i najwygodniejszy sposób do centrum miasta" - powiedział w czwartek Milczarski.

Jak dodał, nowe połączenie LOT-u jest skierowane m.in. do ruchu korporacyjnego i może przyczynić się do zacieśniania relacji biznesowych i gospodarczych między Węgrami a Wielką Brytanią.

Minister Spraw Zagranicznych Węgier Peter Szijjarto powiedział, że dla węgierskich pasażerów podróżujących z Londynu nowe połączenie LOT-u jest doskonałą alternatywą dla obecnej oferty rejsów do Budapesztu.

"Lotnisko London City jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum Londynu w porównaniu z innymi lotniskami, jak Heathrow, Gatwick, Stansted, czy Luton. Połączenie LOT-u jest skierowane m.in. do ruchu korporacyjnego. Przyczyni się to do zacieśniania relacji biznesowych i gospodarczych między Węgrami a Wielką Brytanią" - powiedział Szijjarto. Dodał, że Węgry mają kolejne plany związane z polskim przewoźnikiem.

Lotnisko London City Airport, jest dogodnie zlokalizowane w londyńskich dokach (w dzielnicy Royal Docks). Jest położone najbliżej biznesowego i finansowego centrum Londynu - w odległości około 9,6 km od City.

Samoloty LOT-u będą startowały z Budapesztu codziennie (oprócz niedziel) o godz. 7, by lądować na London-City Airport o godz. 8.45, a także o 17.15 (poza sobotami) z lądowaniem o godz. 19. Powrotne z London City zaplanowane są na 9.15 czasu lokalnego z lądowaniem w Budapeszcie o 12.45 oraz na 19.30 z przylotem do stolicy Węgier o godz. 23.

Ze względu na stosunkowo krótki pas startowy i stromy kąt podejścia loty do London City są skomplikowane pod względem operacyjnym i tylko kilka rodzajów samolotów jest uprawnionych do latania z tego portu.

Spółka tłumaczy, że aby być obecnym w London City, LOT zdecydował się na leasing od firmy NAC czterech nowych samolotów Embraer E-190, które do końca tego roku zostaną dostarczone bezpośrednio z fabryki producenta w Brazylii. Nowy E-190 będzie miał na pokładzie 106 foteli.

Z Budapesztu Aneta Oksiuta (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ son/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne