REKLAMA

Już kupisz bilety PKP na "wakacyjny" rozkład jazdy

2019-05-17 15:20
publikacja
2019-05-17 15:20

PKP Polskie Linie Kolejowe przesłały już przewoźnikom aktualizację do "wakacyjnego" rozkładu jazdy pociągów, który ma obowiązywać od 9 czerwca do 31 sierpnia - poinformował w piątek PAP rzecznik kolejowej spółki Mirosław Siemieniec.

/ fot. Ryszard Nowakowski / FORUM

"Przesłaliśmy przewoźnikom rozkład jazdy dla tych połączeń, które trzeba było dopracować w rozkładzie jazdy, który został przekazany 30 kwietnia tego roku. Tym samym procedura związana w wprowadzaniem +wakacyjnego+ rozkładu jazdy została zakończona" - powiedział PAP Siemieniec.

Rzecznik przypomniał, że PKP Intercity w ciągu ostatnich dni na bieżąco odblokowywało sprzedaż na pociągi z "wakacyjnego" rozkładu jazdy.

Opóźnienie wprowadzania niektórych relacji do rozkładu jazdy spowodowało, że na niektóre pociągi nie można było kupić biletów z 30-dniowym wyprzedzeniem, w związku z czym pasażerowie nie mogli skorzystać z części zniżek.

Przekazanie zaktualizowanego rozkładu potwierdziła PAP Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

"Otrzymaliśmy od PKP PLK aktualizację rozkładu jazdy. Staramy się udostępnić otrzymane od PKP PLK relacje do sprzedaży jak najszybciej" - powiedziała Serbeńska.

Zarządca kolejowej infrastruktury tłumaczył wcześniej, że decyzję o późniejszym przekazaniu rozkładów dla niektórych połączeń PKP Polskie Linie Kolejowe podjęły po informacjach z placów budów oraz analizie danych dotyczących możliwości sprawnej realizacji "wakacyjnego" rozkładu jazdy.

autor: Łukasz Pawłowski

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z korzyścią do 400 zł

Konto Przekorzystne z korzyścią do 400 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki