REKLAMA

PKP Intercity planuje zakup 63 lokomotyw elektrycznych

2021-06-04 11:06
publikacja
2021-06-04 11:06
PKP Intercity planuje zakup 63 lokomotyw elektrycznych
PKP Intercity planuje zakup 63 lokomotyw elektrycznych
/ PKP Intercity

PKP Intercity ogłosiło postępowanie w trybie dialogu konkurencyjnego na zakup 63 wielosystemowych lokomotyw elektrycznych o prędkości co najmniej 200 km/h - podała spółka w komunikacie prasowym.

Jak podano, przewidziano także prawo opcji, w ramach którego PKP Intercity będzie mogło zamówić maksymalnie 32 dodatkowe lokomotywy.

Harmonogram zakłada zaproszenie do składania ofert w czwartym kwartale 2021 roku. Rozstrzygnięcie postępowania wstępnie planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

"Rozpoczynamy proces jednego z największych zakupów w historii PKP Intercity. Nowoczesne i szybkie lokomotywy pozwolą na szybsze podróże, co będzie miało duży wpływ na dalszy wzrost liczby pasażerów. Nasze plany zakładają, że do 2030 roku chcemy przewozić 74 mln osób rocznie i stać się pierwszym wyborem dla pasażerów przy okazji podróży długodystansowych. Nowe lokomotywy będą elektryczne, co będzie stanowić kolejny krok na naszej drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej" – powiedział, cytowany w komunikacie, Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Pojazdy mają obsługiwać zarówno trasy krajowe, jak i międzynarodowe. Producent będzie musiał uzyskać dopuszczenie do eksploatacji pojazdów w sześciu krajach: Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

W ramach kontynuacji strategii taborowej „PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji” do 2030 roku spółka zainwestuje w tabor 19 mld zł.(PAP Biznes)

pel/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Kolej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki