REKLAMA

PFR: 201 mieszkań w programie Mieszkanie Plus w Dębicy w stanie surowym

2020-08-04 12:47
publikacja
2020-08-04 12:47
PFR: 201 mieszkań w programie Mieszkanie Plus w Dębicy w stanie surowym
PFR: 201 mieszkań w programie Mieszkanie Plus w Dębicy w stanie surowym
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Budowa 201 mieszkań w Dębicy realizowanych w programie Mieszkanie Plus osiągnęła już stan surowy. Zakończono prace związane z wykonaniem konstrukcji żelbetowych na wszystkich trzech budynkach - poinformował we wtorkowym komunikacie PFR Nieruchomości.

Przewidywany termin ukończenia tej inwestycji to trzeci kwartał przyszłego roku.

Jak informuje PFR Nieruchomości, prace budowlane ruszyły jesienią 2019 roku. Inwestycja obejmuje trzy trzypiętrowe bloki mieszkalne. Niedługo ma się zakończyć montaż okien we wszystkich budynkach. Zakończono również wykonywanie zewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnych. W sierpniu będą wykonywane prace związane z ociepleniem i pokryciem dachów.

Licząca niespełna 1,5 hektara działka, na której trwa budowa, to teren wskazany przez Urząd Miejski w Dębicy. Lokalizacja przy ul. Ratuszowej ma zapewniony dostęp do niezbędnej infrastruktury społecznej, w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się szkoła i przedszkole. Z kolei w promieniu 700 metrów od realizowanej inwestycji są: przychodnia, apteka, poczta, sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne, a także park miejski, aquapark, dworzec autobusowy i stacja kolejowa.

Za projekt inwestycji odpowiada warszawska pracownia EMA Studio. Architekci zaproponowali kwartałową zabudowę osiedla tak, by w jego wnętrzu stworzyć atrakcyjną przestrzeń sąsiedzką z bezpieczną strefą dla rodzin z dziećmi. Kameralne trzypiętrowe budynki pomieszczą mieszkania od jedno- do czteropokojowych, których średni metraż wyniesie około 50 metrów kwadratowych. Wszystkie lokale zostaną wykończone w standardzie “pod klucz”.

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Mieszkanie Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki