REKLAMA

Od 2024 r. papierosy nie będą sprzedawane w holenderskich supermarketach

2020-11-20 18:14
publikacja
2020-11-20 18:14
fot. Koloj / Shutterstock

Holandia od 2024 r. wprowadzi zakaz sprzedaży papierosów i innych wyrobów tytoniowych w supermarketach. Ma to ograniczyć dostępność papierosów i zachęcić do rzucenia palenia - poinformował w piątek holenderski rząd.

Od 2022 r. zacznie także obowiązywać zakaz automatów z papierosami. Jak podał rząd, po wejściu w życie zakazu sprzedaży papierosów w supermarketach oraz zlikwidowaniu automatów zniknie około 11 tys. z obecnie działających 16 tys. punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych w kraju.

"Zapobiegnie to wielu niepotrzebnym zgonom i problemom zdrowotnym" - stwierdził w oświadczeniu wiceminister zdrowia Paul Blokhuis.

Według instytutu badań nad zdrowiem Trimbos około 22 proc. Holendrów w wieku co najmniej 18 lat paliło regularnie w ub.r., w porównaniu z 26 proc. w 2014 r.

Od 2008 r. w barach i restauracjach obowiązuje zakaz palenia. Na początku tego roku wszystkie strefy dla palących na dworcach kolejowych zostały zlikwidowane. W biurowcach takie zmiany mają zostać wprowadzone do 2022 r.

Od października br. papierosy można sprzedawać tylko w jednolitych szarych opakowaniach z naklejonymi wyraźnymi ostrzeżeniami dotyczącymi zagrożenia dla zdrowia. (PAP)

kib/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
marynapilecka
Trzeba ignorować ten kraj i jego produkty. Chcą, abyśmy wpłacali składki do UE, ale nie wypłacali. Taka słodka to Holandia...
jas2
"papierosy nie będą sprzedawane w holenderskich supermarketach"

Co w zamian? Konopie?
warmiak007
Ignorować Holandię... Z jej perspektywy to jakby Kazachstan śmiertelnie obraził się na Polskę. So what?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki