REKLAMA

OT Logistics planuje emisję obligacji o wartości do 125,45 mln zł

2018-10-16 23:10
publikacja
2018-10-16 23:10

OT Logistics planuje emisję obligacji serii H o wartości nominalnej nie większej niż 125,45 mln zł. Środki z emisji zostaną przeznaczone na refinansowanie obligacji serii D i F, co ma pozwolić na zmianę struktury terminowej wymagalności zobowiązań spółki - poinformował OT Logistics w komunikacie.

Obligacje będą obligacjami oprocentowanymi, amortyzowanymi i zabezpieczonymi (przedmiot zabezpieczenia zostanie ustalony z wierzycielami finansowymi).

Obligacje będą zapadać 20 listopada 2020 r. lub w innej ustalonej z wierzycielami finansowymi dacie, zrównującej pozycję wierzycieli finansowych spółki i spółek z grupy kapitałowej w kontekście docelowego refinansowania zadłużenia finansowego.

OT Logistics zaoferuje obligacje w trybie oferty prywatnej.

Zamiarem sółki jest, aby obligacje zostały objęte przez jak największą liczbę obligatariuszy spółki serii D i F.

"Decyzja dotycząca emisji obligacji związana jest z prowadzonym procesem refinansowania zadłużenia grupy OT Logistics, w ramach którego min. wydłużono terminy spłaty umów kredytowych i wykupu obligacji serii G, a także prowadzone są rozmowy w sprawie warunków refinansowania zadłużenia z tytułu pozostałych obligacji wyemitowanych przez spółkę" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki