REKLAMA

OT Logistics ma warunkową umowę sprzedaży udziałów w spółce zależnej C.Hartwig

2021-07-28 19:18
publikacja
2021-07-28 19:18
OT Logistics ma warunkową umowę sprzedaży udziałów w spółce zależnej C.Hartwig
OT Logistics ma warunkową umowę sprzedaży udziałów w spółce zależnej C.Hartwig
fot. Krystian Maj / / FORUM

OT Logistics zawarł ze spółką Rhenus Beteiligungen International warunkową umowę sprzedaży wszystkich posiadanych akcji w C. Hartwig Gdynia (CHG) - podał OTL w komunikacie.

Z komunikatu wynika, że zamknięcie transakcji zależy od spełnienia warunków zawieszających - w tym m.in. wydania zgody na koncentrację przez organ antymonopolowy.

W ocenie stron, spełnienie warunków powinno nastąpić nie później niż do 20 października 2021 r. (z możliwością przedłużenia do 15 grudnia 2021 r.).

Jak podano, Rhenus zobowiązał się do spłaty zadłużenia kredytowego CHG, o wartości limitów kredytowych do 22 mln zł poprzez udzielenie pożyczki.

"Dokumentacja związana z transakcją zawiera także opcję dodatkowego wynagrodzenia dla OTL, za wypełnienie wobec Rhenus warunków towarzyszących związanych ze sprzedażą akcji" - napisano.

OT Logistics w wyniku realizacji transakcji spodziewa się uzyskać wpływy umożliwiające spłatę zobowiązań finansowych oraz zwiększenie środków obrotowych w łącznej wysokości zbliżonej do poziomu 20 proc. wartości sumy bilansowej OTL, odnotowanej na koniec roku obrotowego 2020, tj. około 87 mln zł.

Spółka ocenia, że sprzedaż udziałów jest zgodna z założeniami strategii średnioterminowej grupy, zmierzającej do koncentracji na działalności kluczowej tj. usługach portowych i obsłudze klientów korzystających z morskiej drogi transportowej.

"W związku z realizacją transakcji zarząd OTL podtrzymuje możliwość całkowitej spłaty lub zrefinansowania obecnego zadłużenia wobec wierzycieli finansowych oraz osiągnięcie pełnej stabilności finansowej grupy OTL do końca czwartego kwartału 2021 r." - dodano.

C.Hartwig Gdynia prowadzi działalność w zakresie transportu, spedycji i logistyki. Oferuje rozwiązania z zakresu transportu drogowego, magazynowania, spedycji lotniczej, multimodalnej oraz linii drobnicowych. OTL posiada obecnie 87,94 proc. akcji w spółce. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki