Nowe zaostrzenia dotyczące reklamy piwa

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, który przewiduje zaostrzenie rygorów związanych z reklamą piwa. Alkohol nie będzie mógł być promowany jako sposób na zrelaksowanie się.

Według nowego projektu w reklamie nie będą mogli występować małoletni, a piwo nie będzie mogło być kojarzone ze środkiem, który ma działanie uspokajające i jest sposobem na rozwiązywanie problemów osobistych. Zabroniona ma też być reklama, według której picie większych ilości alkoholu jest czymś popularnym i pochwalanym. Zakaz dotyczyć będzie także pokazywania, że abstynencja lub umiarkowane spożycie nie są modne. Wysokoprocentowe piwo nie będzie mogło myć przedstawiane jako lepsze.

To już trzecia poprawka, którą będą rozważać posłowie. Pierwszy projekt zakłada, że na opakowaniach piwa pojawią się adnotacje z ostrzeżeniem o szkodliwości spożywania trunku. Drugi przewiduje, że dozwolony czas emisji reklam piwa w telewizji zostanie przesunięty z godziny 20 na 23. Już wkrótce okaże się także, czy reklamowane piwo nie będzie mogło być kojarzone ze sposobem na odprężenie.

saszka
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne