REKLAMA

Nowaczewski: PSE zachowuje się nieodpowiedzialnie

2015-08-14 07:00
publikacja
2015-08-14 07:00
Nowaczewski: PSE zachowuje się nieodpowiedzialnie
Nowaczewski: PSE zachowuje się nieodpowiedzialnie
fot. energa / / materiały dla mediów

- Polskie Sieci Elektroenergetyczne, które są strażnikiem bezpieczeństwa przysłowiowego Kowalskiego, żeby miał pewność, że prądu w gniazdku nie zabraknie, zachowują się w sposób nieodpowiedzialny - mówi Grzegorz Nowaczewski - Prezes Virtual Power Plant. 


N

Nasz system nie tylko w tym roku, ale także w ubiegłych latach był w podobnych sytuacjach kryzysowych i nie zostały podjęte żadne długoterminowe działania żeby zabezpieczyć nas przed ryzykiem takich niedoborów.

Krajowy system Elektroenergetyczny opiera się na codziennym planowaniu tzw. nadwyżki energii dostarczanej do danego budynku nad energią, która jest w danej chwili konsumowana. Latem spora część elektrowni, które pracują w innych okresach roku jest w remoncie lub nie pracuje. Co dziwne w bardzo podobnym okresie zostały odstawione dwa istotne bloki energetyczne. Odstawienie bloku w Bełchatowie, który właśnie jest przywracany było zaplanowane z wyprzedzeniem i nie zostały podjęte żadne działania pomimo tego, że PSE prowadzi takie prognozowanie na co dzień.

Warto sięgnąć po doświadczenia krajów z nami sąsiadujących. Problemy energetyczne Anglii i Niemiec są bardzo podobne.

Więcej w materiale Bankier.tv.

Źródło:
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~MacGawer
A na budowę atomówki wydano juz setki milionów zł i nie ma jej nawet na papierze! Bez liczenia zaryzykuję twierdzenie, że te pieniądze wystarczą (a wlaściwie wystarczyłyby bo zostały bezpowrotnie zmarnowane) do postawienia chłodni kominowych przy każdej el. ktora ich nie posiada. A drobne jakie pewnie by zostały możnaby dodać chłodnie A na budowę atomówki wydano juz setki milionów zł i nie ma jej nawet na papierze! Bez liczenia zaryzykuję twierdzenie, że te pieniądze wystarczą (a wlaściwie wystarczyłyby bo zostały bezpowrotnie zmarnowane) do postawienia chłodni kominowych przy każdej el. ktora ich nie posiada. A drobne jakie pewnie by zostały możnaby dodać chłodnie do elektrocipełowni ktore da sie przerobic na tryb pracy "na prad" (=elektrownia) oraz magazyny wody by uelastycznić pracę pozostalych (=duzo prądu w dzień, malo w nocy).
~jj
+ budowa kilku elektrowni gazowych na szczytowe zapotrzebowania.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki