REKLAMA
PILNE

Linie lotnicze miały zwalniać niezaszczepionych pracowników, ale wycofały się z pomysłu

2021-10-25 14:41
publikacja
2021-10-25 14:41
Linie lotnicze miały zwalniać niezaszczepionych pracowników, ale wycofały się z pomysłu
Linie lotnicze miały zwalniać niezaszczepionych pracowników, ale wycofały się z pomysłu
fot. KEVIN LAMARQUE / / Reuters

Amerykańskie linie lotnicze próbowały wymusić na swoich pracownikach zaszczepienie się przeciw COVID-19, lecz jednak wycofały się z tej decyzji – donosi „The Wall Street Journal”. Presję na przewoźnikach miał wywierać prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, natomiast zarówno American Airlines, jak i Southwest Airlines nie chcą zwalniać pracowników w obawie przed brakami kadrowymi.

Dyrektorzy American Airlines oraz Southwest Airlines nie będą zwalniać pracowników, którzy nie chcą się zaszczepić przeciw COVID-19 – informuje „The Wall Street Journal”. Po pierwszych ostrych zapowiedziach wyciągania konsekwencji wobec osób niezaszczepionych amerykańskie linie lotnicze postanowiły podejść do problemu w inny sposób. Pracownicy nieposiadający certyfikatu potwierdzającego szczepienie mają pracować w maseczkach, zachowując dystans społeczny. Będą im robione także testy. Jednocześnie oboje przewoźników ogłosiło, że osoby, które złożą wnioski informujące, że mają przeciwskazania medyczne lub religijne do zaszczepienia się, zachowają pracę.

Linie lotnicze miały zostać zobowiązane przez prezydenta USA Joe Bidena do przekonania pracowników, którzy nie chcą się szczepić, aby to zrobili do 8 grudnia. Przewoźnicy w pierwszej chwili chcieli to wymusić na pracownikach z uwagi na utrudnienia przy realizacji międzynarodowych lotów. Niektóre kraje zdecydowały się na wprowadzenie obostrzeń, które wymagają od osób przylatujących posiadanie ważnego certyfikatu poświadczającego sczepienie. Natomiast podzielenie personelu na loty krajowe i międzynarodowe miałoby generować wiele problemów logistycznych.

Amerykańscy przewoźnicy nie zdecydowali się na zwolnienia pracowników, ponieważ - jak informuje „The Wall Street Journal” - związek zawodowy zrzeszający ok. 14 tys. pilotów wskazał, że może to spowodować problemy kadrowe przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

AB

Źródło:
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (14)

dodaj komentarz
dididif
Brak podstawy prawnej i tyle w temacie. Zwolnieni upodleni tylko by czekali na odszkodowania.
samsza
Za nazistów były podobne zjawiska, kogo aktualnie wyrżnąć, komu popuścić, decydowała... przydatność określana przez "agresora", którym było państwo.
Tylko interesy. Długo po tym, kiedy powstało pokolenie które nie miało wiedzy o niczym i mogło uwierzyć we wszystko, powstała zrealizowana koncepcja
Za nazistów były podobne zjawiska, kogo aktualnie wyrżnąć, komu popuścić, decydowała... przydatność określana przez "agresora", którym było państwo.
Tylko interesy. Długo po tym, kiedy powstało pokolenie które nie miało wiedzy o niczym i mogło uwierzyć we wszystko, powstała zrealizowana koncepcja interesu na "nienawiści".
langdon25
To wielki błąd linii lotniczych .

Antyszczepy będą zarażać innych i zaraz potem sami opuszczą na wieki pokład naszej planety - w ten sposób sami się uziemią .

Widać w liniach lotniczych USA do władzy doszli ludzie dorównujący intelektem Pisuarom i konfederacji pislandowej.
demeryt_69
Co za umysł? Nawet na chwilę nie zwalnia obrotów :)

samsza odpowiada demeryt_69
Prawdziwym Superszczepem, nie zostanie ktoś, kto co kilka miesięcy się szczepi tą samą szczepionką, bo super odporność może zapewnić tylko regularny kontakt zaszczepionych z coraz nowymi wariantami wirusa. Po czasie okaże się, że maseczki i unikanie zakażeń to wielki błąd szczepów.
To mówiłem Ja, Jarząbek...
marekpoznan
Powodzenia z dwudziestą siódmą dawką przypominającą.
langdon25 odpowiada samsza
Niedługo zmienisz zdanie leżąc na oddziale zakaźnym …
programista3k odpowiada langdon25
LANG-DONKU - najpierw trzeba się zarazić, na co przez ostatnie 2 lata tej strasznej pandemii miało się szanse rzędu 3% (200mln z 7mld). Jak już masz tego pecha i się zarazisz, to jeszcze musisz należeć do ok. 1% tych, którzy przechodzą to zakażenie problematycznie. Czyli łącznie szansa na respirator jest mniejsza niż LANG-DONKU - najpierw trzeba się zarazić, na co przez ostatnie 2 lata tej strasznej pandemii miało się szanse rzędu 3% (200mln z 7mld). Jak już masz tego pecha i się zarazisz, to jeszcze musisz należeć do ok. 1% tych, którzy przechodzą to zakażenie problematycznie. Czyli łącznie szansa na respirator jest mniejsza niż 1 na 1000. Jakbym wierzył w takie szanse rzędu 1 na 1000, to bym grał w totka...
andiauae
Zwracam uwage, ze juz kilkunastu pilotow pozegnalo sie z zyciem po przyjeciu preparatow genetycznych mRNA rzekomo chroniacych przeciwko cv19 (British Airlines, American Airlines, Qatar, Pakistani). Ostatni taki przypadek zanotowano w SouthEast Airlines z Florydy dwa tygodnie temu, gdy glowny pilot zmarl w czasie lotu. W tym czasie Zwracam uwage, ze juz kilkunastu pilotow pozegnalo sie z zyciem po przyjeciu preparatow genetycznych mRNA rzekomo chroniacych przeciwko cv19 (British Airlines, American Airlines, Qatar, Pakistani). Ostatni taki przypadek zanotowano w SouthEast Airlines z Florydy dwa tygodnie temu, gdy glowny pilot zmarl w czasie lotu. W tym czasie tez linie te odwolaly 2000 rejsow podając jako powod zle warunki atmosferyczne, a prawdziwą przyczyną byl strajk pilotow z powodu przymusu szczepien mRNA. Jezeli komus zycie nie jest mile, polecam preparaty mRNA. Beda keczupowac co 6 miesiecy.
pozhoga
,,w obawie przed brakami kadrowymi"

Bardzo słusznie. A teraz wystarczy ekstrapolować dokładnie to samo myślenie na znacznie gorszą plagę pustoszącą USA (i cały tzw. Zachód) - cały gender.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki