REKLAMA

Niewielka waloryzacja emerytur. Resort nie pozostawia złudzeń

2022-08-18 07:20
publikacja
2022-08-18 07:20
Niewielka waloryzacja emerytur. Resort nie pozostawia złudzeń
Niewielka waloryzacja emerytur. Resort nie pozostawia złudzeń
fot. Andrzej Hulimka / / Forum

Dramat emerytów! Wiceminister rodziny ujawnia, będzie: tyciulka waloryzacja - czytamy w czwartkowym wydaniu "Super Expressu". "Sądzę, że marcowa waloryzacja w 2023 r. wyniesie 11 proc. Więcej nie będzie" - powiedział "SE" wiceszef resortu Stanisław Szwed.

"Mamy rekordową drożyznę i ceny rosną prawie o 16 proc. miesięcznie. Tymczasem szacunki Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej dotyczące przyszłorocznej waloryzacji emerytur nie dają nadziei na godziwą podwyżkę" - napisano w dzienniku.

Jak przypomniano, "podstawowe produkty żywnościowe zdrożały w tym roku o kilkadziesiąt procent". "Stawki za węgiel i drewno są kilkukrotnie wyższe, niż rok temu, więc zapowiada się bardzo droga zima. Drożeją też w szybkim tempie leki. Wskaźnik inflacji w lipcu wyniósł 15,6 proc" - napisano.

Zwrócono uwagę, że "nic dziwnego, że seniorzy nie mogą doczekać się już przyszłorocznej waloryzacji świadczeń". "Przymiarki rządu do marcowej podwyżki nie usatysfakcjonują rencistów i emerytów" - podkreślono w artykule.

"Sądzę, że waloryzacja w marcu 2023 r. wyniesie 11 proc. Więcej nie będzie" – wskazał "SE" wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Dodał, że "to wstępne szacunki dotyczące podwyżek, bo wszystko rozstrzygnie się na początku 2023 r., kiedy GUS poda wskaźnik inflacji za cały 2022 r.".

Przypomniano, że "im wyższa będzie inflacja, tym wyższy będzie wzrost rent i emerytur – gwarantuje to ustawa". "Nawet jeśli okaże się, że waloryzacja wyniesie tylko 11 proc., to emerytura minimalna (1217,98 gr), wzrosnąć może do 1352 zł. Z kolei przeciętna emerytura (2410 zł) wzrośnie do 2675 zł" - napisano.(PAP)

gj/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (44)

dodaj komentarz
podatnik-
Gdzie jest największy związek w PRLu bis czyli PZERiI, który powinien zacząć dbać o interesy swoich członków np. wystawiając swoją listę w wyborach!
hotei
Polska emerytem stoi. Wiadomo, że emeryt efektywnie przyczynia się do dobrobytu w gospodarce lepiej niż jakikolwiek inny człowiek w wieku tzw. produkcyjnym. Rynek emerytów jest perspektywiczny, będzie ich coraz więcej, a pieniążki na emeryturę przecież się dodrukuje, nie ma problemu. Młodych mamy takich zdolnych i pracowitych - będą Polska emerytem stoi. Wiadomo, że emeryt efektywnie przyczynia się do dobrobytu w gospodarce lepiej niż jakikolwiek inny człowiek w wieku tzw. produkcyjnym. Rynek emerytów jest perspektywiczny, będzie ich coraz więcej, a pieniążki na emeryturę przecież się dodrukuje, nie ma problemu. Młodych mamy takich zdolnych i pracowitych - będą na to wszystko pracować. Komu to w ogóle przeszkadza?
e691
Nie zapominaj że to dzięki emerytom młodsze pokolenia mogą żyć w tym kraju
bha
Sam człeku krótkowidzący będziesz kiedyś
emerytem. Więc zostaw dla tą żałosną ironię.
matpoz1 odpowiada e691
Szczególnie tych co pracowali 20-25 lat, a na emeryturze będą 30-35 lat.
blesso
Jako pracownik nie mogę liczyć na 11% podwyżkę pensji.
Emeryci mają lepiej.
Do tego otrzymują z mojej kieszeni 13kę i 14kę ( to już koszt 72 mld zł od ich wprowadzenia).
Dopłata z budżetu do ZUS to 40mld zł .
e691
jak dożyjesz emerytury to wtedy zobaczysz jak to się fantastycznie żyje i jaki dobrostan państwo zapewnia dla tych co całe życie pracowali dla tego kraju.
blesso odpowiada e691
Na swoją emeryturę prację.
Oszczędzam w IKE i PPE .
I to ode mnie zalezy jakiej będzie wysokości to świadczenie.
Ale jako pracownik nie otrzymuję 11 % podwyżki.
A emeryt TAK .
Pisowski prezes, który jest posłem , szefem parti oraz był wicepremierem dostaje 11% podyżki i PREMIĘ 13kę
Jeden z najbogatszych posów,
Na swoją emeryturę prację.
Oszczędzam w IKE i PPE .
I to ode mnie zalezy jakiej będzie wysokości to świadczenie.
Ale jako pracownik nie otrzymuję 11 % podwyżki.
A emeryt TAK .
Pisowski prezes, który jest posłem , szefem parti oraz był wicepremierem dostaje 11% podyżki i PREMIĘ 13kę
Jeden z najbogatszych posów, mający 6 mln zł w samych działkach otrzymuje PEŁNĄ 14kę
I podwyżkę też.
Ja nic takiego nie otrzymuję!
e691 odpowiada blesso
Winszuję optymizmu!
Ale warto zauważyć że Ci wszyscy emeryci kiedy pracowali to również nie otrzymywali tak wysokich podwyżek wynagrodzeń czy dodatkowych pensji.
IKZE,IKE czy nawet PPE pojawiło się stosunkowo niedawno i tez nie wiadomo jakie będą z tego korzyści w przyszłości zwłaszcza kiedy mamy długoletni głęboki kryzys.

Powiązane: Rząd majstruje przy emeryturach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki