REKLAMA

Niemcy preferują Polki jako żony, Polacy rzadko żenią się z Niemkami

2015-02-23 17:45
publikacja
2015-02-23 17:45
ingimage

Niemcy preferują od dawna Polki jako zagraniczne kandydatki na żony, natomiast Polacy rzadko stają na ślubnym kobiercu z obywatelkami Niemiec - wynika z danych Federalnego Urzędu Statystycznego w Wiesbaden przekazanych w poniedziałek PAP.

Niemcy wolą Polki jako kandydatki na żony (ingimage)

W 2013 roku Niemcy poślubili 2533 Polki, co stawia nasze rodaczki tradycyjnie na pierwszym miejscu wśród cudzoziemek mających niemieckiego męża. Na drugim miejscu w tym rankingu znajdują się Turczynki (2473), a na dalszych miejscach obywatelki Federacji Rosyjskiej (2133), Ukrainki (1332) i Włoszki (1028).

W rozpatrywanym okresie związek małżeński z obywatelką Niemiec zawarło tylko 393 Polaków. Wyprzedzają nas nie tylko Turcy (4325), lecz także Włosi, Amerykanie, Austriacy, Brytyjczycy, Holendrzy, Grecy i Francuzi.

W 2013 roku w Niemczech zarejestrowanych było 17,6 mln par małżeńskich, z których 87 proc. to związki, w których partnerzy byli Niemcami. Małżeństwa, w których jeden z partnerów był obcokrajowcem, stanowiły 7 proc. par; 6 proc. małżeństw to związki osób mających to samo, nieniemieckie obywatelstwo.

Polki od końca lat 80. cieszą się wielkim zainteresowaniem Niemców poszukujących kandydatek na żonę. Od połowy lat 90. do 2003 roku liczba małżeństw polsko-niemieckich przekraczała regularnie 5 tys. Od tego czasu liczba takich par systematycznie spada.

Polacy cieszyli się największym zainteresowaniem Niemek jako kandydaci na mężów na początku lat 90. Zawierali wówczas ok. 1000 małżeństw rocznie. W minionym 25-leciu tylko raz - w 2011 roku liczba małżeństw Polaków z Niemkami była niższa (382) niż w 2013 roku. (PAP)

lep/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (52)

dodaj komentarz
~ddd
bo polak jest ladna ale i wybiera kazdego zagraniczniaka by lepiej zyc! a polak est biedny bo ansz kraj to biedota! i bardzo zradko sie zdarza by biedak zawrocil w glowie bogatszej niemce czy francuzce...
~klara
Na przyjęciu nas ostatnie dziewczyny niemieckie podrywali mężczyźni polacy bardzo mili chwalili nasza przepiekna urode ale NAS nie interesuja nobody zagranicznych rozsadnych .
~klara8
No to ocudownie ? Głowa mie kicie boli ? Tylko bardziej martwią mie gościny ? Wiem.ja kicia że bracia niemcy mie odwiedza w tym roku ? Mam złe przeczucia mi kici niemieckiej grożą przyjęcia ? Nie robi się ciekawie dla mię ? W zwłaszcza w tym roku ?
~klara odpowiada ~klara8
Już po kici do tego upały na dejda ? A Bracia Niemcy i tak na chwilę w padną ?oni zawsze wpadają jak upały nadchodza ? Co ma być to będzie ,nic się nie da zrobić przeznaczony facet ma mie gdzieś ! Nie zdąży na czas to będzie za puzno .moja ul.to kwiatowa 17 kici zagranicznej .wszystko mi jedo co mię czeka ! Już za Już po kici do tego upały na dejda ? A Bracia Niemcy i tak na chwilę w padną ?oni zawsze wpadają jak upały nadchodza ? Co ma być to będzie ,nic się nie da zrobić przeznaczony facet ma mie gdzieś ! Nie zdąży na czas to będzie za puzno .moja ul.to kwiatowa 17 kici zagranicznej .wszystko mi jedo co mię czeka ! Już za parę dni upalne bracia mie odwiedzą
~kiki
Ostatni dzień Świat niemki odpocząć muszą .podajemy do stołu zmywamy z now podajemy do stołu i znów z mywamy inne niemki rano muszą wstać ,jutro już Po świętach .głowa boli z now na nowo
~klara
Muszę się położyć bo mogę mieć za mocny zawrót głowy ? Burzę już w czwartek ? Muszę znieść deszcze ,stopniowe ciepło. I mocne bóle głowy? Ostatnio gdy wiosna i upały nadchodziły miałam mocny ból głowy 5 dniowy i ostre zawroty głowy ,każda niemka to odczowa gdy po mału ciepło nadchodzi i burzę .w ubiegłym Muszę się położyć bo mogę mieć za mocny zawrót głowy ? Burzę już w czwartek ? Muszę znieść deszcze ,stopniowe ciepło. I mocne bóle głowy? Ostatnio gdy wiosna i upały nadchodziły miałam mocny ból głowy 5 dniowy i ostre zawroty głowy ,każda niemka to odczowa gdy po mału ciepło nadchodzi i burzę .w ubiegłym roku te bóle głowy były mocno silne ,trzymam się z całych sił jak bóle bardzo mocne głowy na dejda.dziś więcej miau zjadlam więcej sie wody napilam
~klara odpowiada ~klara
Ją niemka muszę iść spać już dziś burzę nad chodza ,,obym zawrotu Glowy nie dostala .musze Sie klasc jeszcze przed boza ? Bi flies bedzie mi pekac mocno z bolu bi bedzie zmiana cisnienia .to dobranoc kicie .Oj glowa boli ,musze Sie mocno trzymac miau miau
~PanX
Niemki bywają ładne. Ale co to za różnica skoro dla większości kobiet na świecie znaczenie ma pozycja społeczna i majątkowa mężczyzny (ale nie mówcie o tym głośno bo zostaniecie zaraz zlinczowani:))
~niemka
Pani Niemeicka che mieć spokój
juz sie nagosciliscie dosyć w tej polsce !
pieknosć niemeicka nie mozę nawet skepu odwiedzić do puki ci brany sepy tam są !
muszę czekać aż do listopada do piero mogę sklep odwiedzić ! po odjezdzie wszystkich Niemców
za rok idę na uroczystość z nów brany
Pani Niemeicka che mieć spokój
juz sie nagosciliscie dosyć w tej polsce !
pieknosć niemeicka nie mozę nawet skepu odwiedzić do puki ci brany sepy tam są !
muszę czekać aż do listopada do piero mogę sklep odwiedzić ! po odjezdzie wszystkich Niemców
za rok idę na uroczystość z nów brany niemcy tam sie zjawią ?
ale będę z rodziną całe szczęscie hyba trafi mi się zmienić kiecie na taką co kobiety polskie noszą w tedy mie niemcy nie rozpoznają !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki