REKLAMA

Niemcy: napastnicy przebrani za klaunów atakują przechodniów

2016-10-23 20:09
publikacja
2016-10-23 20:09
Niemcy: napastnicy przebrani za klaunów atakują przechodniów
Niemcy: napastnicy przebrani za klaunów atakują przechodniów
/ YAY Foto

W Niemczech mnożą się w ostatnim czasie napady na przechodniów dokonywane przez osoby przebrane z klaunów. Podczas tego weekendu doszło do ataków w Berlinie, Duisburgu, Kolonii i Akwizgranie. W USA do podobnych incydentów dochodzi od dwóch lat.

W Duisburgu w zachodnich Niemczech osoba w masce klauna kilkakrotnie uderzyła kijem baseballowym 30-letniego mężczyznę, który stanął w obronie dzieci straszonych przez napastnika. Ofiara ataku doznała obrażeń ramienia i żeber - podała w niedzielę agencja dpa. Zamaskowany napastnik zbiegł.

W Kolonii grupa osób w strojach klaunów zaatakowała 27-latka. Napastnicy, z których jeden miał nóż, wepchnęli mężczyznę w krzaki, raniąc go lekko w rękę.

W Akwizgranie napastnik w masce klauna wyskoczył niespodziewanie z krzaków na ścieżkę przed nadjeżdżającym rowerzystą. Przerażony cyklista upadł i z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

Agresywni klauni pojawili się też w Berlinie. W dzielnicy Lichtenrade dwaj zamaskowani napastnicy usiłowali obrabować 25-latka grożąc mu pobiciem. Jeden z nich trzymał od tyłu swoja ofiarę, drugi groził kijem baseballowym. Zaatakowanemu udało się uwolnić, napastnicy zbiegli.

Psycholog Jens Hoffmann powiedział dziennikowi "Die Welt", że ataki tego rodzaju, dawniej związane z Halloween, "usamodzielniły się", a ich liczba będzie wzrastać. W USA do podobnych incydentów dochodzi od dwóch lat. Sprawcy filmują swoje akcje i wstawiają te filmy do internetu.

"Dla większości osób jest to rodzaj zabawy, niektórzy jednak, biorąc pod uwagę agresywny charakter ataków, zdają się kierować sadystycznymi motywami" - tłumaczy Hoffmann. Od kilku tygodni ataki klaunów mnożą się w Europie - pisze "Die Welt".

Z Berlina Jacek Lepiarz (PAP)

lep/ az/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~cv
W końcu w USA zaczna do nich strzelać w samoobronie i się skończy głupia zabawa.
~widzialem
u nas taki jeden został patriotą roku
~sas
a czy ci klauni nie nazywaja sie islam
~Eskimos
U nas w sejmie atakują bez masek...
~Won
ubogaceni kulturowo niemcy nie moga pisac ze pod maska ukrywa sie arabb ok 18-38 lat. Coz sami narobili sobie problem to niech kwicza!!!
~ja
No to od kiedy ataki na klałnów.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki