Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

Niemal 850 tys. Polaków złożyło e-PIT

Od 15 lutego niemal 850 tys. osób złożyło swoje e-zeznania podatkowe za 2019 rok - poinformował w piątek resort cyfryzacji. Jak dodano, wiele z nich założono za pomocą Profilu Zaufanego. W ciągu sześciu dni przybyło blisko 140 tys. takich nowych kont.

(fot. janeb13 / Pixabay)

Od 15 lutego dzięki usłudze Twój e-PIT można sprawdzić swoje przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową zeznanie podatkowe za ub.r.

Ministerstwo dodało, że w dniu, kiedy e-PIT-y pojawiły się na stronie www.podatki.gov.pl, 16 750 osób założyło Profil Zaufany. W niedzielę (16 lutego) zdecydowało się na to kolejnych 20 393 Polaków. Najwięcej, bo 31 028 osób, zrobiło to w poniedziałek (17 lutego). We wtorek (18 lutego) – 26 078, w środę (19 lutego) – 23 211, a wczoraj – 29 714 osób. W sumie było to 138 174 nowych kont.

Dla porównania w 2019 roku przez sześć dni od opublikowania e-PIT-ów Profil Zaufany założyły 135 084 osoby. Według danych przedstawionych przez ministerstwo z Profilu Zaufanego korzysta ok. 5,2 mln Polaków. W 2019 było to o 2,5 mln osób mniej.

Ministerstwo przypomniało, że najszybszą metodą na założenia profilu zaufanego jest bankowość elektroniczną. Cała procedura ogranicza się do wypełnienia krótkiego internetowego formularza. Drugą metodą jest wypełnienie formularza na stronie www.pz.gov.pl, a później potwierdzenie swojego Profilu Zaufanego w jednym z ponad 1,5 tys. punktów potwierdzających. Są to np. poczty, urząd gminy. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ amac/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 jaronabakier

Ten sam odgrzewany kotlet co roku?
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ponad-800-tys-osob-sprawdzilo-swoj-e-PIT-przez-Profil-Zaufany-4213357.html

Jedno ministerstwo chwali się tym, że inne napędza im klientów swoją usługą?
I to jest ten wielki sukces MC, że jest potrzebna ciekawa usługa, żeby się ludzie ich żałosnym rozwiązaniem zainteresowali?
Jak g.... przyczepione do statku i chwalące się, że płynie - żenujące.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 5 wyrwin666

PIT = kara za pracę oraz inwigilacja "elementów niebezpiecznych" . Machina socjalistyczna czuwa.

! Odpowiedz
13 7 anka1311

A co cyfryzacja ma do e-PIT ? Chwalą się czymś czego nie zrobili ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.