REKLAMA

Nie wszyscy członkowie RPP poparli podwyżkę stóp o 100 pb.

2022-07-05 09:22
publikacja
2022-07-05 09:22
Nie wszyscy członkowie RPP poparli podwyżkę stóp o 100 pb.
Nie wszyscy członkowie RPP poparli podwyżkę stóp o 100 pb.
fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

Przeciw podwyżce stóp o 100 pb. w kwietniu głosował P. Litwiniuk; pozostali byli za - podano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

RPP na posiedzeniu w dn. 6 kwietnia podwyższyła stopy procentowe NBP o 100 pb. Było to zaskoczeniem dla rynku, który spodziewał się podwyżki o 50-75 pb.

Według MSiG za podwyżką stóp o 100 pb. głosowali: A. Glapiński, I.K. Dąbrowski, W.S. Janczyk, C. Kochalski, L. Kotecki, R. Sura i H.J. Wnorowski.

Najbliższe posiedzenie Rady zaplanowane jest na czwartek, 7 lipca. Dzień później (8 lipca) o godzinie 15:00 odbędzie się konferencja prezesa NBP Adama Glapińskiego.

Analitycy Credit Agricole zrewidowali ostatnio swoje prognozy dotyczące dalszych podwyżek stóp procentowych. Według nich RPP podniesie stopy procentowe na trzech kolejnych posiedzeniach: w lipcu o 75 pb., a we wrześniu i październiku po 50 pb. Wówczas cykl zacieśnienia polityki pieniężnej - po 12 podwyżkach z rzędu - zostanie zakończony, a stopa referencyjna NBP wzrośnie do 7,75 proc.

map/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (21)

dodaj komentarz
btb2
24 lata temu mieliśmy stopy procentowe w NBP 24% i jakoś nikt nie narzekał a wręcz przeciwnie - wszyscy zarabialiśmy na lokatach.

Wysokie stopy procentowe zachęcają do oszczędzania po czym gdy się uzbiera odpowiednią sumka można myśleć o inwestowaniu.

Temu pokoleniu poprzewracało się we łbach, ciągle im mało mało
24 lata temu mieliśmy stopy procentowe w NBP 24% i jakoś nikt nie narzekał a wręcz przeciwnie - wszyscy zarabialiśmy na lokatach.

Wysokie stopy procentowe zachęcają do oszczędzania po czym gdy się uzbiera odpowiednią sumka można myśleć o inwestowaniu.

Temu pokoleniu poprzewracało się we łbach, ciągle im mało mało mało.

Życie na kredyt ponad stan jest dwa razy droższe - po co wam to ?
bha
Cóż .....Na pewno od jutra po kolejnym dociśnięciu do muru i dodatkowym dojeniu z kasy 2 mln kredytobiorców w 40 mln kraju !!!! ,zaraz zaczną znów NIBY spadać ceny na rynku ,ceny walut ,surowców i wszystkie ceny na wewnętrznym zmonopolizowanym do bólu niestety coraz bardziej sprytnym ,bezwzględnym, nienasyconym zachłannością od dawna Cóż .....Na pewno od jutra po kolejnym dociśnięciu do muru i dodatkowym dojeniu z kasy 2 mln kredytobiorców w 40 mln kraju !!!! ,zaraz zaczną znów NIBY spadać ceny na rynku ,ceny walut ,surowców i wszystkie ceny na wewnętrznym zmonopolizowanym do bólu niestety coraz bardziej sprytnym ,bezwzględnym, nienasyconym zachłannością od dawna na mamonę coraz więcej i więcej mamony i coraz większe i większe zyski bez względu na wszystko sterowalnym rynku .Ciemnota i krótkowidztwo na maxa nie bez celu szczególnie wygodne dla garstki stałych propagandzistów wielkiej finansjery. Brak więcej słów na to średniowieczne coraz mocniejsze z każdym rokiem bez umiaru żerowanie nie tylko na pracy innych.
anty12
Zaczęli się wybielać bo wiedzą że czeka ich cela +
koralik82
Ludzie uciekajcie z tego kraju, póki macie jeszcze siłę i młodość, tutaj nic dobrego już nas nie czeka. Przykre i prawdziwe.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
niedorzeczny
Trzeba było wcześniej krytykować za naganianie na kredyty, ale do tego trzeba było użyć rozumu.
prs
Glapinski zly jak nie podnosil.. Glapinski zly jak podnosi.. lol..

Clickbait rzadzi..
boris-vodka
PISo-towarzysze .....Kto nie z nami ten przeciw nam.....
anty12
Wytrzymacie jeszcze 2 tygodnie lol.
bha
Cóż... Żeby czasem te krótkowidztwo podnoszenia stóp i coraz mocniejszego dociskania do muru 2 mln kredytobiorców przecież w 40 mln kraju!!!!!!! nie spowodowało od jutra na rynku drastycznego spadku cen surowców? , cen walut? i cen na rynku wewnętrznym zmienianych non stop jak w obłędzie nie bez celu.Na pewno nienasycona od wielu,Cóż... Żeby czasem te krótkowidztwo podnoszenia stóp i coraz mocniejszego dociskania do muru 2 mln kredytobiorców przecież w 40 mln kraju!!!!!!! nie spowodowało od jutra na rynku drastycznego spadku cen surowców? , cen walut? i cen na rynku wewnętrznym zmienianych non stop jak w obłędzie nie bez celu.Na pewno nienasycona od wielu, wielu lat wciąż i wciąż bez umiaru zachłanność rynkowa się wystraszy owych stóp jej też wygodnych. Krótkowidztwo, naganianie nie bez celu do niczego dobrego nie doprowadzi na coraz bardziej, mocniej szerzej od lat zachłannym rynku na Mamonę coraz więcej i więcej mamony i zyski coraz większe, przepadzistej zyski, a wręcz przeciwnie !!!.

Powiązane: Polityka pieniężna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki