WAŻNE

Bez Netfliksa w niektórych starych telewizorach

2019-11-08 09:51
publikacja
2019-11-08 09:51

Samsung ogłosił, że od 2 grudnia Netflix nie będzie dostępny w starszych telewizorach tej marki z powodu „ograniczeń technicznych” - poinformowało BBC.

/ fot. Mike Blake / Reuters

Technologia rozwija się w błyskawicznym tempie, a urządzenia nowoczesne 8 lat temu już takie nie są. Od grudnia przekonają się o tym właściciele niektórych telewizorów z dostępem do internetu wyprodukowanych przez Samsunga i Vizio, którzy nie obejrzą m.in „Wiedźmina”, bo te przestaną obsługiwać Netfliksa.

Telewizory, a także przystawki firmy Roku, pozwalające podłączyć do internetu jeszcze starsze odbiorniki, stały się po prostu technologicznie przestarzałe, przez co Netflix zawiesił przeznaczoną dla nich aplikację.

Problem dotyczy telewizorów wyprodukowanych w latach 2010-2011, choć nie wszystkich. Jak sprawdzić, czy nasz telewizor przestanie „odbierać” Netfliksa? Aplikacja nie będzie obsługiwała modeli Samsunga i Vizio, które w nazwie zaraz po informacji o przekątnej ekranu posiadają literę C oraz D.
W przypadku przystawek firmy Roku Netflix przestanie działać w modelach 2050x, 2100x, 2000c, hd player, sd player, xr player oraz xd player.

Wycofanie aplikacji obsługującej starsze modele nie oznacza, że nie będzie można na nich w ogóle oglądać seriali udostępnianych przez Netflix. Wystarczy podłączyć do telewizora inną przystawkę telewizyjną i za jej pomocą połączyć się z aplikacją. Innym rozwiązaniem jest podłączenie telewizora do komputera.

Marcin Kaźmierczak

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
sisay
A to nie jest niezgodnosc towaru z umowa? Na pudelku netflix, pozniej brak ? zwrot?
1as
Niezły sposób na zwiększenie sprzedaży nowych TV.
Wszystko dla dobra klientów!
Nigdy bym szajsunga nie kupił, tak na marginesie.
and00
A czemu byś samsunga nigdy nie kupił?
spokojowo
Nie stresuj się mam flagowca Panasonic z 2010r V10 i już 90% aplikacji smart jest nie obsługiwana. Chyba te artykuły są sponsorowane.
prosefor
A rubianach netflix pojdzie?
1as
Mój Neptun black & white daje radę, musiałem przeprogramować dodatkowy guzik na czwarty, nieobstawiony kanał.
emef
Pójdzie. Potrzebujesz TVBox z wyjściem SCART, kabel SCART>czincz, stary magnetowid (VCR, nie tylko odtwarzacz) i kabel antenowy. Łączysz wszystkow podanej kolejności do wejścia antenowego telewizora. Na telewizorze trzeba ustawić odpowiednią częstotliwość sygnału wyjściowego VCR, szukaj w zakresie UHF, dawnej "dwójki".Pójdzie. Potrzebujesz TVBox z wyjściem SCART, kabel SCART>czincz, stary magnetowid (VCR, nie tylko odtwarzacz) i kabel antenowy. Łączysz wszystkow podanej kolejności do wejścia antenowego telewizora. Na telewizorze trzeba ustawić odpowiednią częstotliwość sygnału wyjściowego VCR, szukaj w zakresie UHF, dawnej "dwójki".
To rozwiązanie ma pewne mankamenty: nie ma 4K, nie ma HD i żyjesz zagrożony implozją kineskopu.
tomasrydz
reasumując nie kupujcie smart tv od Samsunga po co przepłacać za cos co wam zdalnie odłącza

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki