Netflix chce ograniczyć współdzielenie konta

Przy omawianiu wyników za trzeci kwartał product manager powiedział, że Netflix chce ograniczyć możliwość udostępniania haseł. 

(fot. Mike Blake / Reuters)

Według ostatnich wyników za III kwartał koncern powiększył zadłużenie o kolejne 2 mld dol. do poziomu 15 mld dol., jednak pieniądze te mają zasilić oryginalne produkcje i inne oferowane przez serwis. Firma uzyskała wzrost przychodów o 31 proc., a zysk netto wyniósł 665 mln dol.

Ostatnie trzy miesiące odwróciły złą passę Netfliksa, według danych za III kwartał 2018 roku zysk netto firmy wyniósł wówczas 403 mln dolarów. 

The Independent podaje, że Greg Peters z Netfliksa poinformował w rozmowie po spotkaniu wynikowym, że firma planuje zająć się problemem udostępniania haseł. Jak dotąd nie padły konkretne zapowiedzi, jedynie informacja, że koncern szuka sposobu na osiągniecie tego celu. Peters dodał, że nie ma jeszcze "wielkich planów". Serwis Daily Dot natomiast wskazał, że jednym z takich rozwiązań mogłoby być egzekwowanie reguły dotyczącej adresów IP użytkowników Netflksa. 

W marcu tego roku Netflix odciął Polaków od możliwości korzystania z platformy na próbę. Przez zaplanowane testy klienci nie mogą włączyć 30-dniowego okresu próbnego. Jak pisaliśmy na łamach Bankier.pl, w internecie pojawiły się spekulacje, że wyłączenie okresu próbnego jest podyktowane ukróceniem praktyk niektórych użytkowników, którzy handlują dostępami do Netfliksa na portalach aukcyjnych.

- Testy te zazwyczaj różnią się pod względem czasu ich trwania i regionów, w których występują. Nie muszą też oznaczać wprowadzenia testowanych zmian na stałe - czytamy w oświadczeniu, jakie otrzymała redakcja portalu Wirtualnemedia.pl z biura prasowego Netfliksa.

WS

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
40 48 jery80

Powiem tak. Chyba wszyscy zauwazyli, ze odkad pojawil sie Netflix przestal dzialac hollywood. Co sie z tym wiaze... wzrost produkcji badziewnych seriali (przeciez kazdy dobry pomysl na film mozna rozciagnac na chocby 10÷15 odcinkow i wcisnac Wam wiecej go...o reklam) oraz zwiazana z tym lewackosc w tych filmach jak nie ma czarnych w polowie obsady to juz jest film na cenzurowanym najlepiej jakby czarny gral nawet w historycznych filmach krola Richarda albo tego typu pomysly no i oczywiscie silna kobieta radzaca sobie w swiecie brudnych niewdziecznych samcow. Wiemy dokad to prowadzi. Tymczasem optymizacja zyskow na badziewnej samodestrukcyjnej ideologii musi byc wiec trzymajcie sie za portfele lemingi i inne oswiecone osly. Swiat bez Netflixa jeszcze z 10lat wajcha odbije w druga strone a teraz beczec owce

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
33 37 antek10

Nie chcesz to nie oglądaj.

! Odpowiedz
17 19 open_mind odpowiada antek10

Chcesz to używaj „bandażu” Netflixa na uszkodzony mózg nikt ci nie zabrania. Ps. Co wniesiesz wartościowego do twojego życia ze śmieciowej produkcji, a ciało twe obrasta w tłuszcz przygryzając chipsy Brr !– O takich koncerny się wręcz bija.

! Odpowiedz
12 15 anty12

Koniec cebulowania.

! Odpowiedz
8 11 pkc

i kartoflowania

! Odpowiedz
26 11 antek10

Bidoki kupuja konto a kilka osób i udają że sami tego używają.

! Odpowiedz
4 30 dziki_losos

> egzekwowanie reguły dotyczącej adresów IP użytkowników Netflksa

To nie ma sensu - ludzie często podróżują, zmieniają miejsce pobytu, a nawet jeśli nie - to np. u mnie potrafi się zmienić lokalizacja podawana przez GeoIP z jednego końca Polski na drugi (jak operator przypisze nowy adres). Dla jakiegoś mikroskopijnego wzrostu przychodów nie opłaca się utrudniać życia płacącym klientom.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 17 afellow

Skala problemu wydaje się większa niż mikroskipijna skoro pojawia się mowa o zmianach w tym obszarze.

Proponuję obniżenie abonamentu, ale w ramach 1 abonementu 1 aktywna sesja.
Jeżeli ktoś chce korzystać z dodatkowych sesji w ramach 1 abonamentu dopłaca np. połowę podstawowej stawki. Zysk powinien być wyższy niż przy obecnym rozwiązaniu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
20 9 antek10

Ma sens . Bo jednoczenise nie mozesz być u siebie w domu i np 100 km poza domem. Czyli tam gdzie ziomalek korzysta z twojego konta bo ciebie nie stac na zaplacenie całości abonamentu.

! Odpowiedz
1 37 welsandar odpowiada antek10

Nie ma sensu bo przy wykupieniu 2 urządzeń ja mogę być w delegacji i oglądać, a dzieci w tym samym czasie w domu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne