REKLAMA

Nauczyciele: matura jest zbyt prosta - na poziomie egzaminu do liceum

2014-05-14 03:05
publikacja
2014-05-14 03:05

Nauczyciele uważają, że matura jest zbyt łatwa - donosi "Dziennik Polski". Część ekspertów od edukacji chce podwyższenia poziomu matury. Ich zdaniem teraz ten egzamin jest zbyt łatwy. "Niezdanie obecnej matury to naprawdę duża sztuka" uważa Jerzy Lackowski, dyrektor Studium Pedagogicznego UJ, były krakowski kurator oświaty.

Podobne zdania jest Stanisław Pietras, dyrektor prestiżowego V LO w Krakowie. "Matura z matematyki na poziomie podstawowym jest tak trudna jak dawny egzamin wstępny do liceum" uważa dyrektor Pietras. Dodaje, że jego uczniowie są czasami wręcz zaszokowani łatwością zadań maturalnych i doszukują się w tym podstępu.

Obecne matury nie wszyscy jednak krytykują. Tadeusz Matusz, wiceprezydent Krakowa ds. edukacji i były nauczyciel matematyki uważa, że nowa matura, która obowiązuje od 2005 r., jest znacznie lepszym sprawdzianem wiedzy uczniów niż dawny egzamin dojrzałości.

"Przede wszystkim jest oceniana nie przez nauczycieli ze szkoły, ale przez niezależną komisję. Poza tym nie można na niej ściągać, a dawniej to była norma" mówi Tadeusz Matusz. (PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~Old_X
Dnia 2014-05-14 o godz. 09:01 ~olo napisał(a):
> Każdemu według potrzeb. Tak mówią komuniści. A zatem dla
> każdego matura, studia, doktorat .

Nie chcę tu propagować komunizmu ale to było inaczej.

Wg. potrzeb to miska strawy.
Matura, studia, doktorat - to wg. możliwości.

Historii
Dnia 2014-05-14 o godz. 09:01 ~olo napisał(a):
> Każdemu według potrzeb. Tak mówią komuniści. A zatem dla
> każdego matura, studia, doktorat .

Nie chcę tu propagować komunizmu ale to było inaczej.

Wg. potrzeb to miska strawy.
Matura, studia, doktorat - to wg. możliwości.

Historii też trzeba się uczyć ze zrozumieniem.
Pamiętając że: wybrańcy narodu mieli znacznie więcej niż miskę.
Dziś też mają.
~to ona
Jak czytam komentarze (dość ich sporo) to sądząc po błędach ortograficznych nie wszyscy i tę łatwą maturę powinni zdać!!!!!!
~Celina
Głupoty . . Nauczycielu ,......najpierw naucz a potem wymagaj . Rodzice tracą fortuny na dodatkowe lekcje bo Wy nie potraficie naucza ć w szkole . Wy nawet na poziomie egzaminu do gimnazjum nie potraficie uczyć . Uczniowie zakuwają , biorą dodatkowe lekcje po to by przystąpić do matury. Nie publikujcie takich postów Głupoty . . Nauczycielu ,......najpierw naucz a potem wymagaj . Rodzice tracą fortuny na dodatkowe lekcje bo Wy nie potraficie naucza ć w szkole . Wy nawet na poziomie egzaminu do gimnazjum nie potraficie uczyć . Uczniowie zakuwają , biorą dodatkowe lekcje po to by przystąpić do matury. Nie publikujcie takich postów bo sami się osmieszacie . Uczeń powienien do szkoły chodzić z przyjemnością a tak nie ma . Wy tylko strona...i uczcie się sami .
~Piotr
A puzniei mamy magistrów i doktorów w koleice po zasiłek dla bezrobotnych realja bardzo mnie się podoba system eoropeiski .
~czytelniczka
A wogole to do czego ta matura,jak czlowiek ma umiejetnosci to matura mu wogole nie potrzebna ,papierek to do szuflady tylko dla zaspokojenia cambicji
~lol3
ale co ta wypowiedź ma co trudności egzaminu? "Przede wszystkim jest oceniana nie przez nauczycieli ze szkoły, ale przez niezależną komisję. Poza tym nie można na niej ściągać, a dawniej to była norma" mówi Tadeusz Matusz.
To można zostawić zmieniając trudność zadań, prawda?
~olo
Każdemu według potrzeb. Tak mówią komuniści. A zatem dla każdego matura, studia, doktorat .

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki