REKLAMA

Największy przeładunek sprzętu armii amerykańskiej w historii Portu Gdynia

2022-06-07 17:20
publikacja
2022-06-07 17:20
Największy przeładunek sprzętu armii amerykańskiej w historii Portu Gdynia
Największy przeładunek sprzętu armii amerykańskiej w historii Portu Gdynia
fot. Bianca Otero / / ZUMA Press

W terminalu kontenerowym BCT trwa największy przeładunek sprzętu armii amerykańskiej w historii gdyńskiego portu - przekazali we wtorkowym komunikacie przedstawiciele Portu Gdynia. Do rozładowania są samochody i ok. 1,5 tys. sztuk sprzętu wojskowego.

Przeładunek sprzętu amerykańskiej armii w gdyńskim porcie rozpoczął się we wtorek. Z pociągu, który dojechał do terminalu kontenerowego BCT w Porcie Gdynia rozładowywane są m.in. samochody i ok. 1,5 tys. sztuk sprzętu wojskowego. Łącznie do przeładowania jest ok. 500 kontenerów.

Prezes Bałtyckiego Terminala Kontenerowego Wojciech Szymulewicz, cytowany w przekazanym PAP komunikacie podkreślił, że jest to największy jednorazowy przeładunek realizowany dla armii amerykańskich w historii portu i terminala. "W czasie naszej blisko 20-letniej obecności w Gdyni realizowaliśmy ich wiele, był to zarówno przerzut najcięższego sprzętu takiego jak czołgi Abrams, Bradley, działa samobieżne, jak i kontenery z lżejszym sprzętem" - podał prezes.

Zaznaczył, że współpraca BCT z armią USA obowiązuje od 2018 r., a obecny przeładunek jest piętnastym w tym czasie.

Jak poinformowano w komunikacie, w ramach współpracy polsko amerykańskiej od trzech miesięcy z terminalu BCT realizowane są połączenia z Nowym Jorkiem, Filadelfią i Norfolk.

"Połączenie, realizowane przez jedną z największych firm transportowych na świecie MSC, jest jedynym bezpośrednim połączeniem kontenerowym między Polską a USA" - poinformowano. Jak podkreślono, ma to znaczenie dla rozwoju współpracy gospodarczej i w obszarze bezpieczeństwa dla regionu Europy Środkowej i Skandynawii. "Znaczenie obszaru Morza Bałtyckiego znacząco rośnie w ramach sojuszu NATO i w kontekście wsparcia logistycznego związanych z agresją Rosji" - zaznaczono w komunikacie.

Potwierdzeniem współpracy i rangi realizowanej obecnie dostawy była wtorkowa wizyta w terminalu BCT ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinskiego.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (12)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
1a2b
To straszne, ale dobra wiadomość jest taka, że pociski hipersoniczne mogą w kilka sekund zniszczyć wszystkie budynki rządowe również w Moskwie.
dididif
Uwaga, uwaga, nadchodzi!!!
Rozgromienie niezwyciężonej armii bolszewickiej.
Tylko ta jedna dostawa wystarczy na wyprowadzenie uderzenia na łubiankę przez stalingrad oczywiście.

czerwonogwardziści i przyjaciele związku radzieckiego - wynurzenia psychiatryczne?
mkx
Czemu ma służyć taki news? Jeszcze numery seryjne podajcie.
itso_zasob_ostateczny
papa niepodległość ?
1a2b
takie newsy w polskojęzycznych portalach służą przekierowaniu na nas uwagi agresora
darius19
tow."polonu"etatowy od Putina (troll - czesto pisze jako Polak) zapomnial nadmienic - podkreslajac wartosc Armii Czerwonej i jej uzbrojenia - o niesamowitych sukcesach na Ukrainie. Podobno Rosja wprowadza juz czolgi T-62 a nawet T-55 o wartosci muzealnej
polonu
Hm trzeba mieć odwagę , bo pociski „Cyrkon” i „Kindżał mają dokładność do kilku metrów , wbudowany system sztucznej inteligencji manewrują w powietrzu zmieniają tor lotu w razie namierzenia analizują otoczenie .zasięg przekracza 2000 km , to są pociski gdzie nie da się tego zestrzelić a są jeszcze całkiem nowej generacji ,możliwości Hm trzeba mieć odwagę , bo pociski „Cyrkon” i „Kindżał mają dokładność do kilku metrów , wbudowany system sztucznej inteligencji manewrują w powietrzu zmieniają tor lotu w razie namierzenia analizują otoczenie .zasięg przekracza 2000 km , to są pociski gdzie nie da się tego zestrzelić a są jeszcze całkiem nowej generacji ,możliwości i danych brak . hm Ameryka bezpieczna ale Warszawa. choć i Ameryka nie do końca bo z samolotu idzie wystrzeliwać .
pjoz
w kurnik tylko trafić umiecie tą sztuczną inteligencją z jakucji
prs odpowiada pjoz
Przy dobrych wiatrach.. lol..

Powiązane: Wojska USA w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki