REKLAMA

Na Wall Street bez zmian. Silne spadki Boeinga

2019-03-12 21:06
publikacja
2019-03-12 21:06
YAY Foto

W środę nowojorskie giełdy bez większego powodzenia próbowały kontynuować wtorkowe odbicie. Indeksowym hamulcowym były ponownie pikujące akcje Boeinga.

Amerykański producent samolotów znów znalazł się w centrum uwagi. Po tym, jak kolejne kraje uziemiały najnowszy model 737 MAX 8, akcje Boeinga doznały dalszej przeceny, we wtorek tracąc ponad 6%.

Przecena walorów Boeinga uderzyła w średnią przemysłową Dow Jonesa, która odnotowała spadek o 0,38%. Mimo to S&P500 oraz Nasdaq zakończyły sesję ponad kreską, zyskując odpowiednio 0,30% i 0,44%. Obraz rynku zasadniczo nie uległ zmianie. Przynajmniej tak długo, jak S&P500 pozostaje poniżej strefy oporu zlokalizowanej powyżej 2800 pkt.

/ Bankier.pl

Wall Street ze stoickim spokojem przyjęła zamieszanie w europejskiej polityce. Brytyjska Izba Gmin zdecydowaną większością głosów odrzuciła nieco tylko przypudrowaną umowę rozwodową z Unią Europejską. W środę brytyjski parlament będzie głosował nad opuszczeniem struktur UE bez umowy. Jeśli także ta koncepcja nie uzyska poparcia, to w kolejnym kroku głosowane będzie opóźnienie brexitu.

Niczego nowego nie wniósł opublikowany w środę raport o lutowej inflacji CPI. Według obliczeń Biura Statystyki Pracy koszty życia w USA wzrosły o 0,1% mdm i 1,5% rdr, a więc nieco poniżej rynkowych oczekiwań (0,2% mdm i 1,6% rdr). Tzw. inflacja bazowa - czyli wskaźnik cen dóbr konsumpcyjnych z wyłączeniem żywności, paliw i energii - obniżyła się z 2,2% do 2,1%, co wciąż pozostaje jednym z najwyższych odczytów w ostatniej dekadzie.

Lekkiego optymizmu giełdowych inwestorów kompletnie nie potwierdził rynek długu. Rentowności amerykańskich Treasuries spadły po 2-4 pb. na całej długości krzywej terminowej. Spadek rentowności oznacza wzrost ceny rynkowej obligacji.

KK

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
courtier
To,że w USA nie ma wtorku to pewnie wina Donalda T.
mooooo
Silne spadki boinga ??? Ale i nie tylko bo bank centralny Chin i Japonii zaczął sprzedawać amerykańskie obligacje czyli najwięksi wierzyciele długu amerykańskiego uuuuffff to nie będzie proces natychmiastowy ale powolny i stopniowy ale ci ciułacze ci maja w dolarach niech lepiej powoli wyprzedają ! Dobra rada Bo ostanie Silne spadki boinga ??? Ale i nie tylko bo bank centralny Chin i Japonii zaczął sprzedawać amerykańskie obligacje czyli najwięksi wierzyciele długu amerykańskiego uuuuffff to nie będzie proces natychmiastowy ale powolny i stopniowy ale ci ciułacze ci maja w dolarach niech lepiej powoli wyprzedają ! Dobra rada Bo ostanie się ino papier ?
open_mind
Socjal komunistka Aleksandria Ocasio Cortez USA proponuje wszystko za darmo dla ludzi. A zapytana jak to sfinansować, z rozbrajającą szczerością odpowiedziała: To jest rządu problem !
open_mind
„Na Wall Street bez zmian. Silne spadki Boeinga
2019-03-12 21:06

W środę nowojorskie giełdy bez większego powodzenia próbowały kontynuować wtorkowe odbicie. Indeksowym hamulcowym były ponownie pikujące akcje Boeinga.”

Nie rozumiem – jeszcze mamy Wtorek !!!!

rumuns
W treści jest kilka "w środę" komuś się nieźle dni pokićkały :)

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki