REKLAMA

Mostostal Zabrze planuje dywidendę, odporny na dekoniunkturę

2016-11-23 13:12
publikacja
2016-11-23 13:12

Mostostal Zabrze chce pozostać spółką wypłacającą dywidendę - poinformował w środę PAP Tomasz Janik, dyrektor ds. finansowych Mostostalu Zabrze.

"Zarząd chce cały czas stabilnie wypłacać dywidendę i taka pewnie będzie rekomendacja, bo zarząd chciałby, aby Mostostal Zabrze pozostał spółką dywidendową" - powiedział PAP Janik.

Według niego, spółki nie dotyka tak bardzo dekoniunktura na rynku, gdyż odchodzi ona od kontraktów infrastrukturalnych.

"Odchodzimy od działalności w zakresie infrastruktury, która najbardziej cierpi dzisiaj na brak decyzji inwestycyjnych. Jesteśmy spółką o charakterze budowlano - specjalistycznym i w tym obszarze nie widzimy załamania, o którym mówią wskaźniki" - powiedział wcześniej na konferencji Janik.

Dodał, że dodatkowo, stabilizująco na sytuację spółki wpływa eksport, skąd pochodzi niemal 40 proc. przychodów.

"Staramy się, aby istotną część przychodów ze sprzedaży stanowił eksport, ponieważ daje nam to z jednej strony zabezpieczenie przed wahaniami koniunktury w kraju, a z drugiej gwarantuje nam stabilny poziom przychodów i daje szanse na uzyskanie wyższych marż niż na krajowym rynku" - wyjaśnił Janik.

Największym rynkiem eksportowym pozostają Niemcy, które mają 37-proc. udział w przychodach spółki ze sprzedaży za granicą. Na kolejnych pozycjach są Austria i Szwecja z udziałem po 14 proc. oraz Czechy z 13-proc. udziałem. Firma eksportuje też do Danii, Uzbekistanu i Turkmenistanu. (PAP)

pif/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~ktoś
5 groszy? Gratuluję opowiadania głupot. Firma jest źle zarządzana: kontrakty za 2-3 miliony. To ma być firma? Niech sobie popatrzą na Polimex lub Budimex i równają do silniejszych, lepszych. Poznamy to po kontraktacji i generalnym wykonawstwie projektów. A nie jakieś wycieczki po złote runo do RPA. I co? Kontrakt na straty.5 groszy? Gratuluję opowiadania głupot. Firma jest źle zarządzana: kontrakty za 2-3 miliony. To ma być firma? Niech sobie popatrzą na Polimex lub Budimex i równają do silniejszych, lepszych. Poznamy to po kontraktacji i generalnym wykonawstwie projektów. A nie jakieś wycieczki po złote runo do RPA. I co? Kontrakt na straty. Wkrótce może zaczną kontraktować w Rosji albo na Białorusi? Była taka firma jak mostostal wa-wa i została zniszczona przez nieudolne zarządzanie. Tu chyba będzie powtórka.
~jankowalski
Pracowałem w tym dziadostwie. Maszyny z lat 50 tych , smród brud i ubóstwo na każdym miejscu. Pracowałem na malarni i anodowni na magazynowej
~wwa
Skoro jest tak dobrze, to czemu cena akcji MSZ stoi w miejscu pare ładnych lat?!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki