REKLAMA

Moskwa: wpływy od imigrantów większe niż od firm paliwowych

2016-08-06 14:50
publikacja
2016-08-06 14:50

Budżet Moskwy zyskuje więcej dochodów z opłat, wnoszonych przez legalnych imigrantów niż z podatków od firm z sektora paliwowego. W pierwszym półroczu tego roku dzięki opłatom od zagranicznych robotników budżet rosyjskiej stolicy wzbogacił się prawie o 7 miliardów rubli, czyli 400 milionów złotych. To ponad dwukrotnie więcej niż wyniosły podatki zapłacone przez firmy paliwowe.

Moskwa: wpływy od imigrantów większe niż od firm paliwowych / YAY Foto

W pierwszym półroczu obcokrajowcy wykupili 195 tysięcy tak zwanych patentów, czyli pozwoleń na pracę w Moskwie, gwarantujących ubezpieczenie. Zapłacili też niemal 200 tysięcy razy za badania lekarskie i 126 tysięcy razy - za egzaminy ze znajomości języka rosyjskiego.

Patenty migracyjne mają prawo wykupywać obywatele kilku poradzieckich republik - tych, które mają z Rosją ruch bezwizowy. Patenty nie obowiązują obywateli Białorusi i Kazachstanu, czyli państw tworzących z Rosją Euroazjatycką Unię Gospodarczą.

Według rosyjskich mediów, najwięcej dokumentów umożliwiających legalną pracę w Moskwie wykupili Uzbecy i Tadżycy - odpowiednio 43 i 30 procent. 16 procent patentów nabyli Ukraińcy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Włodzimierz Pac/em/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~drit
Powinniśmy zrobić z kacapską Moskwą to samo co Rzymianie z Kartaginą. Reszta ode złego jest.
~endi
Czyli nasuwają się dwa wnioski
1) Embargo na rosyjskie produkty jest nieskuteczne
2) W Rosji nasila się kryzys demograficzny
~niepelnosprawny_org
tacy w wiekszosci imigranci do europy nie przybyli, przybyli po zaiłki, darmowe pieniądze, domy, w ogóle wszystko...
tacy imigranci to nie emigranci, to pracownicy jak przybywajacy od lat do USA, tak to jest dobrze, z resztą to są "swoi" z postredzieckich republik...
~StanRS
Jak takie są korzyści z emigrantów którzy walą do Europy drzwiami i oknami, to może tych "uchodźców" by trzeba skierować do Rosji, skoro tak dobrze wychodzi na przyjezdnych.
~wars
Te 2 mln rezunów , którzy przybyli POdbić tereny Polski trzeba jak najszybciej odesłać do Rosji a nie dawać im jeszcze 5 mld !!! W zamian ogłosili Polaków ludobójcami !!!
~jjjjjjjjjjjjj
to nie imigranci dużo zapłacili tylko firmy paliwowe mało.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki