REKLAMA

MojePPK. Ruszył serwis dla uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych

2022-01-03 19:33
publikacja
2022-01-03 19:33
MojePPK. Ruszył serwis dla uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych
MojePPK. Ruszył serwis dla uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych
fot. nikkimeel / / Shutterstock

Z początkiem 2022 r. ruszył serwis MojePPK dla uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) - poinformował w poniedziałek Polski Fundusz Rozwoju. Można tam m.in. uzyskać dostęp do danych o środkach zgromadzonych w programie.

Po zalogowaniu, co można zrobić za pomocą profilu zaufanego lub konta w serwisie, uczestnik uzyskuje dostęp do danych o środkach zgromadzonych w programie, a także szczegółowe informacje o posiadanych rachunkach PPK.

W komunikacie podano, że z możliwości oszczędzania w PPK skorzystało dotychczas 2,28 mln osób, które zebrały już łącznie 7,64 mld zł aktywów.

"Serwis MojePPK to przełomowy krok we wdrażaniu Pracowniczych Planów Kapitałowych, który ułatwia pracownikowi obserwowanie, jak rośnie jego kapitał na przyszłość. Do tej pory na swoje rachunki logowało się tylko ok. 22 proc. uczestników programu. Możliwość szybkiego sprawdzenia stanu swoich oszczędności w jednym miejscu i potwierdzenia konkretnych, wymiernych zysków utwierdzi uczestników PPK w przekonaniu, że warto być w programie" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PFR Portal PPK Robert Zapotoczny.

Jak poinformował PFR, portal ma charakter wyłącznie informacyjny i nie pozwala na składanie dyspozycji związanych z oszczędnościami. W serwisie MojePPK użytkownicy znajdą informacje o posiadanych rachunkach PPK, z podaniem nazw pracodawców oraz instytucji finansowych, zarządzających PPK w danych firmach.

Dodano, że w szczegółach każdego rachunku można sprawdzić bieżącą wartość zgromadzonych środków oraz wysokość dokonanych wpłat, z podziałem na wpłaty pracownika, pracodawcy i dopłaty państwa. Serwis zawiera także informacje o wypłatach lub zwrotach z rachunku, o ile takie miały miejsce. Pozwala również na wygenerowanie raportu z zestawieniem danych o rachunkach oraz podsumowaniem całości środków zebranych w PPK.

Serwis MojePPK dostępny jest w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

autor: Łukasz Pawłowski

Źródło:PAP
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (8)

dodaj komentarz
barnabka
Zdecydowanie dobry program. Teraz każdy może zobaczyć ile tak na prawde ma kasy na swoim koncie. Zyskujemy raz tyle, ile sami wpłaciliśmy. Dziwię sie ze niektórzy sie wypisali. Znam osoby, które wróciły do programu, bo nie przemyślały wczesniej swojej decyzji.
witasl
A co ma inflacja do PPK? Mam wrażenie że często jest tak, że ludzie usłysza gdzieś coś, rzucą pózniej tekst w sieci i tak się niesie. OK, nie chce sie wypowiadać na temat rządu, każdy ma swoje zdanie na ich temat i stopień zaufania. Ale halo? Władza dzisiaj jest, jutro juz nie. A ppk na nikogo nie będzie czekać. Im szybciej sie zacznie,A co ma inflacja do PPK? Mam wrażenie że często jest tak, że ludzie usłysza gdzieś coś, rzucą pózniej tekst w sieci i tak się niesie. OK, nie chce sie wypowiadać na temat rządu, każdy ma swoje zdanie na ich temat i stopień zaufania. Ale halo? Władza dzisiaj jest, jutro juz nie. A ppk na nikogo nie będzie czekać. Im szybciej sie zacznie, tym wiecej się odłozy. System jest prosty
xiven
książeczki mieszkaniowe 2.0 pare lat poodkładali ludzie a teraz cyk hiperinflacja :D

że ludzie znowu dali sie nabrać
kaka2002
W przeciwieństwie do ciebie ja wszedłem w PPK więc mogę coś na ten temat napisać. Nie namawiam nikogo do tej formy oszczędzania ale powiem jak jest.
Moje wpłaty:1775zł
Wpłaty pracodawcy: 1331zł
dopłaty od państwa 250zł (wpłata powitalna )- powinni jeszcze za ten rok dopłacić 240zł
Reasumując: wpłaciłem sam 1775zł zyskałem
W przeciwieństwie do ciebie ja wszedłem w PPK więc mogę coś na ten temat napisać. Nie namawiam nikogo do tej formy oszczędzania ale powiem jak jest.
Moje wpłaty:1775zł
Wpłaty pracodawcy: 1331zł
dopłaty od państwa 250zł (wpłata powitalna )- powinni jeszcze za ten rok dopłacić 240zł
Reasumując: wpłaciłem sam 1775zł zyskałem 1821zł.
inflacja jest powiedzmy 10% - ja wyszedłem na razie na tym całkiem dobrze. Mogę pieniądze wypłacić w każdym momencie wtedy oczywiście stracę wszystkie dopłaty od państwa. ale i tak będę na + kilkadziesiąt %
vonmisses odpowiada kaka2002
Ale dlaczego "Wpłaty pracodawcy: 1331zł" liczysz jako swój czysty zysk? Twój kolega z pracy na tym samym stanowisku, który nie wszedł w PPK dostał pewnie 1331 złotych podwyżki do pensji, a Ty nie. Pracodawcy obojętne, na jakie konta przelewa sumaryczną kwotę brutto...
e-orwell odpowiada kaka2002
W zasadzie chciałem napisać bardzo podobny komentarz, tylko kwoty trochę inne.
Przy całym krytycyzmie do pomysłów obecnej władzy, PKK wydaje się być zdecydowanie najlepszym. Nie znam innej legalnej inwestycji, pomijając hazard, giełdowy hazard, która daje taką stopę zwrotu. Oczywiście część pracodawcy i dopłaty państwa traktuję
W zasadzie chciałem napisać bardzo podobny komentarz, tylko kwoty trochę inne.
Przy całym krytycyzmie do pomysłów obecnej władzy, PKK wydaje się być zdecydowanie najlepszym. Nie znam innej legalnej inwestycji, pomijając hazard, giełdowy hazard, która daje taką stopę zwrotu. Oczywiście część pracodawcy i dopłaty państwa traktuję jako część zysku z inwestycji.
Nie zgadzam się z tezami (z innych komentarzy), że inni dostają ten "procent od pracodawcy" do ręki. (Po co dawać komuś pieniądze, których pracodawca dawać nie musi?)
Nie rozumiem także obaw, które rzekomo stoją za klęską PPK, a twierdzącą, że ludzie obawiają się, że znowu kiedyś rząd czy ustawodawca im to zabierze, jak OFE. Według tych kryteriów, powinni wycofać wszystkie oszczędności z banku, bo według tej samej zasady ustawodawca może zabrać wszystkim oszczędności powyżej np: wartości dziesięciu półlitrówek wódki. Nie może?? ?Dlaczego nie? Suweren może tak chcieć. To tylko ustawa do przegłosowania rano, wieczorem podpisana, w nocy ogłoszona. Za tydzień TK potwierdzi, że zgodna z czymś tam. Tym sposobem myślenia tylko fizyczne złoto zakopywane w ogrodzie będzie gwarantem naszej emerytury.
marek1992
dwa lata oszczędzałem w PPK, niestety - Polski Ład wypchnął mnie z tej formy oszczędzania. Kilka tys. rocznie niższa pensja, wzrost opłaty za żłobek o 400 zł, kredyt 300 i skądś trzeba było znaleźć finansowanie tego... PiS z klasy średniej robi dziadów, którzy muszą zaczynać dzień od czytania gazetek z biedronki w poszukiwaniu promocji.
luster
Nie widzę związku, wiadomo inflacja i drożyzna jest faktem ale jeśli dodatkowo zrezygnujesz z oszczędzania gdzie masz dopłatę od pracodawcy i od państwa to wszystko zeżre inflacja, wpłaty na ppk akurat są najmniejszym problemem w tej sytuacji

Powiązane: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki