REKLAMA

Minister finansów o podatku cyfrowym: zostanie wprowadzony na pewno

2020-02-27 11:14
publikacja
2020-02-27 11:14

Podatek cyfrowy na pewno zostanie wprowadzony w Polsce - powiedział w wywiadzie dla wnp. pl minister finansów Tadeusz Kościński. Dodał, że resort finansów czeka na wynik międzynarodowych negocjacji w tej sprawie.

/ fot. Andrzej Hulimka / FORUM

"Podatek cyfrowy na 100 proc. musi być. (...) Nie może być tak, że firmy zarejestrowane w Polsce, które działają w sferze cyfrowej, płacą podatki tutaj, a mamy firmy spoza Polski, ale działają na naszym rynku i nie płacą u nas podatku. To zniekształca rynek" - powiedział.

"Najlepiej, żeby był to globalny podatek i nad tym pracuje już OECD. Ważne, żeby to nie był podatek polski czy unijny, tylko globalny. W przeciwnym razie stworzymy sytuację, w której firmy cyfrowe będą uciekały do rajów podatkowych" - dodał.

Kościński wskazał, że jeżeli międzynarodowe propozycje ws. podatku cyfrowego nie zakończą się do lata, to Polska będzie musiała zastanowić się nad krajowymi rozwiązaniami w tej kwestii.

Dodał, że MF nie zakłada wpływów z podatku cyfrowego do budżetu w 2020 r. (PAP Biznes)

tus/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
and-owc
Podatki - (minus) Wydatki = zero (0). U niektórych wychodzi "Mniej niż zero..." - piosenka Lady Pank - (Sopot 1985).
carlito1
Nowy podatek i patrzcie jak się buzia cieszy :) wiem wiem, zaraz się pisowcy zleca, że przecież bardzo dobrze, że opodatkują złe kapitalistyczne firmy i podatek nie zostanie przerzucony na konsumenta.....
zenonn
Pan prezydent USA zatłituje i skończy sie poskakiwanie i szczekanie o podatku dla amerykańskich firm, ewentualnie "wynegocjują", że zamiast 7% zapłacą 1%. Huuuuuuuuurrra, znowu je bany sukces na miarę naszych możliwości

Powiązane: Podatek cyfrowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki