REKLAMA

HOLANDIAMinister finansów: Kraj czeka recesja, konieczne jest podniesienie podatków

2022-11-20 12:56
publikacja
2022-11-20 12:56

W Holandii wzrosną podatki dla firm i osób o najwyższych dochodach - zapowiedziała minister finansów Sigrid Kaag. Zdaniem polityk, będącej również liderką koalicyjnych socjalliberałów z partii D66, Holandię czeka recesja, którą "wszyscy odczują".

Minister finansów: Kraj czeka recesja, konieczne jest podniesienie podatków
Minister finansów: Kraj czeka recesja, konieczne jest podniesienie podatków
fot. Travelpixs /

Kaag podkreśliła konieczność "uporządkowania finansów państwa" podczas trwającego od soboty w Rotterdamie kongresu swojej partii. Minister finansów w rządzie premiera Marka Ruttego oznajmiła, że podczas pandemii koronawirusa wydano zbyt wiele pieniędzy z budżetu państwa.

"Również w tym roku budżet był zbyt hojny" – mówiła liderka D66, wspominając m.in. rządowe wsparcie związane z rekompensatami za wysokie ceny energii.

Szefowa resortu finansów uważa, że niezbędne jest podniesienie podatków dla najbogatszych Holendrów. "Osoby o niższych dochodach nie zostaną dotknięte podwyżką" – zapewniała Kaag.

"Obecnie zadłużenie państwa jest nadal niskie, ale to może się szybko zmienić" – ostrzegała minister. Jak dodała, konieczne są reformy, aby nie trzeba było dokonywać radykalnych cięć podczas kryzysu.

Właśnie dlatego, jej zdaniem, niezbędne jest także wydłużenie wieku emerytalnego. Kaag nie podała jednak żadnych dodatkowych informacji na ten temat.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ szm/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Światowa recesja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki