REKLAMA

Minister Skarbu zapowiedział obniżenie podatku akcyzowego

2015-06-30 12:45
publikacja
2015-06-30 12:45

Minister Skarbu Państwa Andrzej Czerwiński zapowiedział w Częstochowie obniżenie podatku akcyzowego dla przemysłu energochłonnego.

"To kolejna po ustawie o odnawialnych źródłach energii, zakładającej obniżenie obciążenia tych przedsiębiorstw, pomoc w zrównaniu warunków ich działania z podobnymi firmami w Europie" - wyjaśnia minister. "Chcemy jeszcze, a minister finansów już się na to zgodził, żeby były pewne odciążenia akcyzyjne, prawie dwukrotnie wieksze" - mówił Andrzej Czerwiński.

Minister Skarbu Państwa przedstawił w Częstochowie program "Śląsk 2.0", zakładający poprawę funkcjonowania przemysłu w tym województwie.

Andrzej Czerwiński zapewnia, że program skierowany jest nie tylko dla aglomeracji śląskiej, ale też północnego subregionu województwa. Jak powiedział, to nadzieja dla ludzi zaangażowanych w rozwój tych terenów.

"Są tu atuty, by z tych środków, które pani premier zadeklarowała i które będą dla całego regionu, subregion częstochowski również skorzystał" - uważa minister.

Specjalny program "Śląsk 2.0" ma zostać dziś przyjęty przez radę ministrów na specjalnym posiedzeniu rządu w Katowicach.

IAR za PR Katowice/dj

Źródło:IAR
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~miro
czerwinśki nie wie że częstochowa sie wyludnia?
~Tomuś
Cała Polska się wyludnia. Jak straszna jest ta rzeczywistość, że nawet z bogatego Poznania czy Wrocławia emigrują za chlebem na zachód? Gdzie jest ten sukces gospodarczy? Przestańcie nas mamić..

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki