REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Millennium DM obniżył cenę docelową dla akcji KGL do 15,6 zł, a rekomendację do "neutralnie"

2021-10-13 16:18
publikacja
2021-10-13 16:18

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 13 października, obniżyli cenę docelową dla akcji KGL do 15,6 zł z 30,5 zł, obniżając rekomendację do "neutralnie" z "kupuj".

Millennium DM obniżył cenę docelową dla akcji KGL do 15,6 zł, a rekomendację do "neutralnie"
Millennium DM obniżył cenę docelową dla akcji KGL do 15,6 zł, a rekomendację do "neutralnie"
fot. Krystian Maj / / FORUM

Raport wydano przy kursie 15 zł.

"Znacząca redukcja ceny docelowej jest efektem bardzo dużej wrażliwości wyceny na zmiany w prognozach ze względu na wysokie zalewarowanie spółki oraz wprowadzenia dyskonta w wycenie porównawczej" - napisano w raporcie.

W ocenie analityków, wyniki KGL za drugi kwartał pokazały po raz kolejny, że spółka nie jest w stanie przerzucać w całości rosnących kosztów na odbiorców, co istotnie redukuje marże.

"Wprawdzie EBIT jak i zysk netto nie odbiegały istotnie od naszych prognoz (dzięki dodatnim różnicom kursowym i pozostałym przychodom operacyjnym), jednak wynik segmentu produkcyjnego był słabszy od naszych oczekiwań, jak i rdr. Pomimo stabilizacji cen polipropylenui PET (nawet ich niewielkiego spadku od szczytu w maju) marże pozostaną pod presją, gdyż w drugim kwartale spółka częściowo korzystała z taniej kupionych zapasów" - napisano.

Jak podano, Millennium DM obniżyło prognozę zysku netto KGL na ten rok do 11,3 mln zł z powodu dwóch słabszych kwartałów i braku perspektywy na silne odbicie.

"Spółka w 2021 nie poprawi wyników na co liczyliśmy na początku roku. Niestety patrząc długoterminowo sytuacja z generowanymi przez spółkę zyskami nie wygląda dobrze. KGL w 5 poprzednich latach nabył aktywa trwałe o wartości 235 mln zł. Jednak znaczące wydatki inwestycyjne nie przełożyły się na istotny wzrost zysków. Wprawdzie efekty widać we wzroście produkcji opakowań o ponad 70 proc. oraz prawie potrojeniu produkcji folii jednak nie widać ich na poziomie zysku netto. Zysk netto w 2020 r. wyniósł 11,2 mln zł, czyli tyle samo co w 2015 r. A po skorygowaniu o pozostałe przychody operacyjne i różnice kursowe okazałoby się, że zysk był w 2020 r. niższy niż 2015 r." - ocenili analitycy.

"Liczyliśmy, że efekty inwestycji na poziomie zysku netto będą widoczne w roku 2021. Niestety po pierwszym półroczu widać, że wyniki w tym roku będą również słabe pomimo bardzo wysokiego popytu na produkty oraz wyższych wolumenów. W wynikach KGL widać strukturalną słabość pozycji spółki w łańcuchu wartości" - dodano.

Rekomendacja została opracowana przez DM Millennium na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji, której autorem jest Marcin Palenik, nastąpiło 13 października o godz. 16.00.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

40562982_20211013_0956_KGL_PL_RA.pdfpdf
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki