REKLAMA

Millennium DM obniżył cenę docelową akcji KGL do 9,3 zł

2022-05-16 10:16
publikacja
2022-05-16 10:16

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 16 maja, obniżyli cenę docelową akcji KGL do 9,3 zł z 15,6 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację na poziomie "neutralnie".

Millennium DM obniżył cenę docelową akcji KGL do 9,3 zł
Millennium DM obniżył cenę docelową akcji KGL do 9,3 zł
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

Raport wydano przy kursie 9,9 zł.

"KGL ma najgorszy okres pod względem zysków od początku notowań na GPW. Spółka wygenerowała w 2021 r. zaledwie 5,2 mln zł zysku netto, co było najniższym poziomem od 7 lat. Równocześnie przychody spółki osiągnęły rekordowe poziomy, co pokazuje jak niekorzystne są wzrosty cen tworzyw, których spółka nie jest w stanie w całości przenieść dalej na klientów" - podano w raporcie.

"Niestety wojna w Ukrainie spowodowała kolejny impuls wzrostowy cen surowców, dlatego ten rok również nie będzie łatwy. W samym IV kwartale 2021 r. KGL miał 1 mln zł straty netto, czyli był drugim z rzędu, w którym spółka wygenerowała straty. Sam EBIT był w IV kw. tylko nieznacznie dodatni (+0,4 mln zł). Marże w segmencie produkcyjnym spadły do poziomu 10,5 proc. w II połowie 2021 r., czyli najniższego w historii" - dodano.

Analitycy wskazują, że takie wyniki są niemożliwe do utrzymania, jeżeli spółka ma istnieć w długim terminie.

"Według spółki popyt na jej produkty cały czas rośnie. Sądzimy, że spółka powinna odejść od maksymalizacji wolumenów w kierunku maksymalizacji zysków. Zarząd chce efektywniej przerzucać koszty na klientów (szybciej indeksować zmiany cen surowców), aby powiększyć marże mimo rosnących cen tworzyw. W tym celu renegocjowane są dotychczasowe umowy, a efekty mają być widoczne od II kw. Jeżeli się to uda, to możliwe, że wyniki znacząco się poprawią w kolejnych kwartałach" - podano w raporcie.

Rekomendacja została opracowana przez DM Millennium na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji, której autorem jest Marcin Palenik, nastąpiło 16 maja o godz. 10.00.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku znajduje się plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

42465657_20220516_0956_KGL_PL_RA.pdfpdf
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki