REKLAMA

Mikołaj Budzanowski nowym wiceministrem skarbu

2009-07-20 18:51
publikacja
2009-07-20 18:51
20.07. Warszawa (PAP) - Mikołaj Budzanowski został nowym wiceministrem skarbu odpowiedzialnym m.in. za przemysł paliwowy, gazowy i chemiczny. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Żuka - poinformował w poniedziałek resort skarbu.

Do tej pory Budzanowski pełnił w ministerstwie skarbu funkcję dyrektora jednego z departamentów nadzoru i prywatyzacji.

Rzecznik MSP Maciej Wewiór powiedział w poniedziałek PAP, że Żuk zrezygnował z funkcji wiceministra skarbu w porozumieniu z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem.

Żuk pracował w MSP blisko 18 lat. Funkcję wiceministra pełnił od listopada 2007 roku. Sprawował nadzór m.in. nad projektami dywersyfikacyjnymi, przygotowaniem budowy terminalu LNG w Świnoujściu czy procesem przekazania akcji pracowniczych PGNiG.

"Cieszę się, że przez tyle lat miałem zaszczyt i przyjemność pracować w służbie państwu. W tym czasie udało nam się wdrożyć projekty, których korzyści polska gospodarka będzie odczuwała przez wiele lat" - podkreślił cytowany w komunikacie MSP Krzysztof Żuk.

Z kolei Budzanowski kierował w MSP od września ubiegłego roku Departamentem Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji. Był odpowiedzialny za nadzór nad spółkami strategicznymi w sektorze, ropy, gazu i chemii oraz pracami związanymi z budową terminalu LNG. Jest absolwentem Wydziału Historycznego oraz Studium Dyplomacji i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W 2004 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych UJ. Był stypendystą m.in. japońskiej fundacji Sasakawy (Nippon Foundation) oraz DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst). Pełnił funkcję doradcy Polskiej Delegacji w Parlamencie Europejskim w Komisji Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności, Komisji ds. Zmian Klimatycznych oraz Spraw Zagranicznych (2004-2007).

Był również dyrektorem Departamentu Zmian Klimatu w Ministerstwie Środowiska.

Jest wykładowcą, autorem prac na temat procesu podejmowania decyzji w Unii Europejskiej oraz polityki klimatyczno-energetycznej. (PAP)

dol/ pad/ gma/

Źródło:PAP
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Obserwator
Budzianowski nie ma kwalifikacji aby piastować tak poważne stanowisko.Po wypowiedzi na temat cen paliw powiedział bym ze gość dyplom kupił chyba na bazarze.Słuchając jego rewelacyjnych teorii doszedłem do wniosku że ten czlowiek jest obłąkany jeśli ma odwagę publicznie głosić takie dyrdymały.

Powiązane: pknorlen

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki