REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Mercedes-Benz nowym konkurentem Tesli na rynku zielonej energii

2017-05-22 11:11
publikacja
2017-05-22 11:11

W odległości 130 km od Berlina mają powstać gigafabryki produkujące baterie. Daimler AG (producent Mercedesa) dołączył tym samym do konkurentów Tesli na rynku zielonej energii.

fot. BABU / / FORUM

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała, że udostępni Daimlerowi grunt pod fabrykę o wartości 500 mln euro na montaż zespołów do magazynowania baterii litowo-jonowych - donosi agencja Bloomberg.

Obiekt będzie położony ok. 130 km na południe od Berlina. W czwartek natomiast Mercedes-Benz ogłosił, że rozpoczął współpracę z firmą Vivint, która zajmuje się energetyką solarną. Wspólnie mają opracować kompletną baterię słoneczną. Mercedes-Benz  kieruje swoją technologię również do baterii mieszkalnych, a opiera się ona na tych samych działaniach, co te, które wykorzystywane są w samochodach elektrycznych i hybrydowych.

Engadet podaje, że system będzie wykorzystywał komórki 2,5 kWh, które można łączyć ze sobą w układ o mocy 20 kWh, w zależności od wymagań energetycznych klienta. Dla porównania wystarczy 20 kWh, aby uruchomić większość domowych urządzeń przez 20 godzin – czytamy w serwisie. Daimler będzie dostarczał baterie nie tylko do swoich aut, ale i do np. volkswagenów i renault.

Rozwój w takim kierunku może skutkować utworzeniem sporej konkurencji dla Tesli, bo Mercedes-Benz będzie mógł zaproponować niższe ceny i szybciej się rozwijać.

WSZ

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (48)

dodaj komentarz
~Draku
Konkurencja na tym rynku jest potrzebna, wątpię jednak aby Mercedes miał niższe ceny od Tesli, widział ktoś taniego Mercedesa ?
~mis
Niemiecki rząd przekazał prywatnej firmie grunt pod budowę fabryki produkującej systemy magazynowania energii, w Japonii gdzie węgiel jest również istotną gałęzią energetyki, pracuje się nad magazynowaniem energii z farm wiatrowych. Polska natomiast ogranicza rozwój OZE rujnując prywatnych niezależnych operatorów Niemiecki rząd przekazał prywatnej firmie grunt pod budowę fabryki produkującej systemy magazynowania energii, w Japonii gdzie węgiel jest również istotną gałęzią energetyki, pracuje się nad magazynowaniem energii z farm wiatrowych. Polska natomiast ogranicza rozwój OZE rujnując prywatnych niezależnych operatorów w tym biznesie niestabilnymi i zmiennymi regulacjami. Dzisiaj wygrywamy ranking państw, które w największym stopniu wspierają spalanie węgla. Już widzę jak za 10 lat będziemy mieli z czego opłacać wcześniejsze emerytury...
~Dżejms
OZE jak na razie bez dotacji to kupa! Takie są fakty. Po prostu postaw te panele albo wiatraki i konkuruj skoro tak dobrze i tanio. Bo można prąd jeszcze drożej wytwarzać - zatrudniasz kolarzy i kręcą, kręcą, kręcą z mozołem. Naprawdę - to wytworzy prąd.
~sakson
Bardzo mądra lokalizacja.
To są okolice Chociebuża (Cottbus), czyli tereny żyjące dzisiaj z węgla brunatnego, który będzie całkowicie wycofywany w ciągu 10 lat. Czyli modelowy przykład zmiany. Widać że blisko polskiej granicy powstaje klaster produkcji samochodów elektrycznych. Chinczycy również niedaleko budują
Bardzo mądra lokalizacja.
To są okolice Chociebuża (Cottbus), czyli tereny żyjące dzisiaj z węgla brunatnego, który będzie całkowicie wycofywany w ciągu 10 lat. Czyli modelowy przykład zmiany. Widać że blisko polskiej granicy powstaje klaster produkcji samochodów elektrycznych. Chinczycy również niedaleko budują fabrykę. Może i po polskiej stronie powstaną jakieś inwestycje.
~seth
tak, demontownia zajumanych akumulatorów
~redi
Tak. LG Chem ma wybudować fabrykę akumulatorów do samochodów elektrycznych. Obecnie dostarczają akumulatory dla 25 marek.
~xRTm
"[...]rynku zielonej energii" - a ta zielona energia zapewne będzie wytwarzana z CO2 zamienianego na 78.084% N2, 20.946 O2, 0.934 Ar i jakieś inne gazy, oraz będzie magazynowana w bateriach produkowanych z plastikowych toreb. Baterie oczywiście ulegną 100% bio-degradacji.
~ja
baterie znaiszcza ekologiczne bakterie wlasnego chowu z toalety
~ANI
ani nie jestem za ani przeciw jestem tu dla hejtu
~ajwaj
dzieki - wole MELEXA (to nie reklama)

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki