REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Marka Alior Sync znika z rynku

2014-03-06 12:34
publikacja
2014-03-06 12:34

Marka Alior Sync ma zniknąć z rynku. Taką informację podano w czasie konferencji prasowej, na której przedstawiono wyniki finansowe Alior Banku za 2013 rok. Dzięki współpracy z T-Mobile Alior Bank chce pozyskać ok. 2 mln klientów w 5 lat.

Marka Alior Sync znika z rynku

– Alior Sync staje się częścią T-Mobile. Postanowiliśmy, ku uciesze pracowników Aliora, skasować małe projekty i wszystkie siły projektowe skupić na tym jednym, olbrzymim – mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej transmitowanej online przez Bankier.tv prezes Alior Banku Wojciech Sobieraj. Jako największe atuty swojego nowego partnera wskazywał m.in. dużą bazę klientów (16 mln podpisanych umów), 1000 punktów sprzedaży, innowacyjność i silną markę na rynku. – Chcemy zarabiać na pożyczkach gotówkowych i na bardzo sprawnej obsłudze klientów T-Mobile'owych – mówił prezes Sobieraj. Nowe, "unikalne dla klientów" rozwiązanie, ma pojawić się na rynku jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Klienci Alior Sync na razie bez zmian

– Od strony prawnej, merytorycznej, produktowej, cenowej, ekonomicznej itd. dla klientów nic nie zmienia się na gorzej. Wręcz przeciwnie – pojawią się nowe możliwości, nowe benefity - podano później w uzupełnieniu. – Zmienia się kolorystyka, a nie jest to coś, co jest dla klientów szczególnie istotne. Zostaną oni powiadomieni o zmianach w momencie, kiedy będzie się to zmieniało. Klienci Alior Sync są klientami Alior Banku i będą klientami Alior Banku – dodano.

Ze strony obecnych na konferencji dziennikarzy padło pytanie m.in. o przyszłość wirtualnego oddziału Alior Sync. – Wirtualny oddział banku może być rozszerzany również na Alior Bank, ale – jak powiedziano – to już zupełnie inna decyzja biznesowa.

Reklama

Alior Bank coraz bliżej T-Mobile

Zapowiedziane dziś zmiany względem marki Sync to pokłosie coraz silniejszej współpracy Alior Banku z operatorem sieci komórkowej T-Mobile. – Strategiczny alians pomiędzy najbardziej innowacyjnym polskim bankiem, a operatorem telekomunikacyjnym o globalnym zasięgu to pionierski projekt na niespotykaną dotąd skalę w Europie – chwalił się w oficjalnym komunikacie ze stycznia Alior Bank.

O ostatnich efektach tej kooperacji pisaliśmy w środę na łamach serwisu PRNews.pl. – Od 5 marca br. klienci Alior Banku mogą korzystać z usługi T-Mobile - MyWallet, umożliwiającej płatności zbliżeniowe telefonem komórkowym w ponad 140 tys. punktów w Polsce. W "mobilnym portfelu" dostępne będą zarówno karty debetowe, jak i karty kredytowe – mówił Wojciech Boczoń, analityk Bankier.pl i redaktor prowadzący Prnews.pl. – Dzięki nawiązaniu współpracy z Alior Bankiem, z usługi MyWallet może skorzystać ponad milion nowych klientów – twierdzi Grzegorz Bors, Członek Zarządu ds. Rynku Prywatnego T-Mobile Polska.

Sync w oczach klientów

Alior Sync dynamicznie wdrapał się na rynek bankowości detalicznej w 2012 roku i dzielnie radził sobie z konkurencją. Klienci doskonale pamiętają otwartą komunikację reklamową, w której zestawiał swoje usługi z największym konkurentem – mBankiem. Szczegóły kampanii relacjonowaliśmy na łamach Bankier.pl.

Bank był też wielokrotnie nagradzany za swoją ofertę. Konsumenci uznali konto osobiste Alior Sync za najlepsze na rynku dla osób fizycznych w ramach plebiscytu „Złoty Bankier 2012”. Za najlepszą na rynku uznali także bankowość mobilną tej marki. W ramach tegorocznej edycji plebiscytu „Złoty Bankier” produkty Alior Sync walczy z konkurencją w ramach kategorii: Najlepsze konto osobiste, Najlepszy sposób płatności w internecie i Najlepsza bankowość mobilna.

/ Bankier.pl

Źródło:
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (22)

dodaj komentarz
~zenz
wirtualne banki zarabiają na opłatach klientów kont stacjonarnych,w sieciach komórkowych ,to samo itp,dlatego macie trochę "darmochy,przy okazji pomagacie zwalniać z roboty "panie z okienka bo przez internet jesteście darmową obsługą dla banku - wasze koszta energii,opłata dostawcy internetu, i najważniejsze finanse ,które wirtualne banki zarabiają na opłatach klientów kont stacjonarnych,w sieciach komórkowych ,to samo itp,dlatego macie trochę "darmochy,przy okazji pomagacie zwalniać z roboty "panie z okienka bo przez internet jesteście darmową obsługą dla banku - wasze koszta energii,opłata dostawcy internetu, i najważniejsze finanse ,które wpłacacie na konto nawet jeżeli jest to 1 pln x 1000 klientów bank 24 godzin na dobę obraca waszymi pieniędzmi a wy macie niby darmowe konto ,który z was piszących te bzdury wpłaci "melon albo dwa na konto w wirtualnym banku ,pobiegniecie do obojętnie jakiego ale stacjonarnego- takiego który ma fundamenty,albo zostaje pończocha,na jeden h... wychodzi bo ten procent ciułaczom ,który dają banki zeżre inflacja czyli bank ma twoją forsę a ty masz złudzenie,cha,cha.....
~Zdegustowana
Za namową mojej córki stałam się dłużnikiem tego banku/jak teraz tego żałuję? jest to złodziejski bank!!!! Za 2 /dwa/ dni zwłoki wysyłali mi pismo które kosztowało mnie 25 zł,połączenie telefoniczne odbywało się na mój koszt tylko bagatela 10 zł!!!!!Po tym podjęłam decyzję,że spłacam moje zadłużenie do końca ale poprasiłam o pismo Za namową mojej córki stałam się dłużnikiem tego banku/jak teraz tego żałuję? jest to złodziejski bank!!!! Za 2 /dwa/ dni zwłoki wysyłali mi pismo które kosztowało mnie 25 zł,połączenie telefoniczne odbywało się na mój koszt tylko bagatela 10 zł!!!!!Po tym podjęłam decyzję,że spłacam moje zadłużenie do końca ale poprasiłam o pismo o rozwiązanie umowy i co usłyszałam mam krwiopijcom zapłacić 50 zł!!!!!!!!Przestrzegam wszystkich przed prpcedurami tego Banku,Ja wiem ,że nigdy nie zostanę ponownie ich klientem i przestrzegę wszystkich moich znajomych.
~klient genderbanku
Marka Alior Sync znika z rynku, pojawila sie nowa:
GenderBank
pozdrawiam
~klient
proponuje nowa nazwe GenderBank
~zlotowinfo
tmobile najgorszy operator na rynku
sprawdzenie stanu konta: płać
roczna ważność konta: płać

w przeciwieństwie do tego co było kiedyś: takie rzeczy to tylko w erze
a teraz: tak źle może być tylko w tmobile
~gracz kontowy
Jakie benefity???? Skoro chcą zarobić na klientach to raczej użytkownicy będą mieli w plecy...Aliorsync jest daleko w tyle w porównaniu np. do getonbanku,który ma o wiele lepsze konta i promocje..
~flavio
odstają od synca w każdym elemencie, szczególnie pod względem oferty i innowacyjności. Sync będzie dalej działał pod innym brandem i przy wsparciu t-mobile, więc ich oferta będzie jeszcze bogatsza
~RzuF
"Wręcz przeciwnie – pojawią się nowe możliwości, nowe benefity - podał później w uzupełnieniu wiceprezes zarządu Alior Banku Michał Hucał." - to chyba nie cytat z wiceprezesa, więc, redaktorzyno, zwróć uwagę, że w języku polskim nie ma słowa "benefit", jest za to piękne słowo PROFIT, które powinno być "Wręcz przeciwnie – pojawią się nowe możliwości, nowe benefity - podał później w uzupełnieniu wiceprezes zarządu Alior Banku Michał Hucał." - to chyba nie cytat z wiceprezesa, więc, redaktorzyno, zwróć uwagę, że w języku polskim nie ma słowa "benefit", jest za to piękne słowo PROFIT, które powinno być użyte w tym tekście!
~gracz kontowy
Pytanie - jakie korzyści finansowe mają klienci aliorsync ???? Co dobrego dla nich wynika ze współpracy z T Mobile ? Np w Getinbanku jes 15 procentowy zwrot za płatności mobilne z usługą my wallet(przez pół roku)...W Eurobanku jeszcze trwa promocja gdzie można uzyskać do czerwca 300 plz za płatności my wallet...A co mają z tego Pytanie - jakie korzyści finansowe mają klienci aliorsync ???? Co dobrego dla nich wynika ze współpracy z T Mobile ? Np w Getinbanku jes 15 procentowy zwrot za płatności mobilne z usługą my wallet(przez pół roku)...W Eurobanku jeszcze trwa promocja gdzie można uzyskać do czerwca 300 plz za płatności my wallet...A co mają z tego klienci aliorsymc ? Póki co stało się to jałowe konto za zero nie przynoszace użytkownikom żadnych korzyści finansowych...Trwa masowe zamykanie tych kont...
~meritum
Kolego z pierwszego wpisu. Alior Sync jest produktem Aliora głównego. Ponieważ to tez jest Alior, tle że internetowa wersja dla osób młodych, które nie chcą tracić czasu na chodzenie po oddziałach. Alior Sync jest platformą wirtualną. Dzięki temu, że połowy spraw nie załatwia się w oddziale to np: przelewy, konto, zmiany itd są za free.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki