REKLAMA

Małżeństwo próbowało wyłudzić kredyt na 145 tysięcy złotych

2021-01-22 07:00
publikacja
2021-01-22 07:00
fot. ASkwarczynski / Shutterstock

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali małżeństwo podejrzane o usiłowanie wyłudzenia kredytu na łączną kwotę 145 tysięcy złotych - przekazała PAP rzeczniczka wolskich policjantów komisarz Marta Sulowska.

Stołeczni policjanci otrzymali informację, że 43-letnia kobieta razem z 46-letnim mężem złożyli w jednym z banków wnioski o uzyskanie kredytu. Najpierw na 45 tysięcy złotych, a następnie na 100 tysięcy złotych. "Dokumenty, które dostarczyli do banku, aby uzyskać kredyt, od razu były wątpliwe co do ich autentyczności" - powiedziała komisarz Marta Sulowska.

"Istniało prawdopodobieństwo, że kobieta i mężczyzna próbują wyłudzić pieniądze. Kiedy oboje pojawili się w banku w celu podpisania umowy o kredyt zostali zatrzymani" - podkreśliła policjantka.

Wskazała, że sprawą zajęli się policjanci z wolskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. "Okazało się, że małżonkowie przedłożyli podrobione wyciągi bankowe potwierdzające ich wpływy z wynagrodzenia za pracę, co miało znaczenie dla uzyskania wnioskowanego kredytu" - tłumaczyła.

"Liczyli, że w taki sposób oszukają pracowników banku i otrzymają pieniądze" - podała.

Podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa.

Za zarzucany czyn może grozić do ośmiu lat więzienia. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (1)

dodaj komentarz
tadeuszrydz
Nie wiem czy liczyli ze bank nie bedzie sprawdzac?

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki