Magierowski: W piątek zostanie ogłoszony kandydat na szefa NBP

2016-05-05 20:44
publikacja
2016-05-05 20:44

W piątek przed południem zostanie ogłoszony kandydat na szefa NBP - poinformował PAP dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

/ fot. Jaap Arriens / FORUM

Prezydent Andrzej Duda w niedawnym wywiadzie dla PAP powiedział, że ma już "doświadczonego i odpowiedzialnego" kandydata na szefa Narodowego Banku Polskiego. Prezydent wyraził przekonanie, że kandydat ten zostanie zaakceptowany przez rynki finansowe.

W mediach jako kandydat na nowego prezesa NBP, po tym jak w czerwcu br. zakończy się kadencja Marka Belki, wymieniany był prof. Adam Glapiński.

Na początku marca Glapiński został powołany na członka zarządu Narodowego Banku Polskiego przez prezydenta; wnioskował o to prezes NBP prof. Marek Belka. Glapiński do 19 lutego był członkiem Rady Polityki Pieniężnej z nominacji Lecha Kaczyńskiego.

Prezesa NBP powołuje Sejm na wniosek prezydenta. Kadencja trwa 6 lat. Funkcję prezesa NBP można pełnić maksymalnie dwie kadencje. Szef banku centralnego przewodniczy Radzie Polityki Pieniężnej, Zarządowi NBP oraz reprezentuje interesy Polski w międzynarodowych instytucjach bankowych oraz, o ile rząd nie postanowi inaczej, w międzynarodowych instytucjach finansowych.

Od 11 czerwca 2010 r. bankiem centralnym kierował Marek Belka. (PAP)

mce/ jra/ malk/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~Neo
"Są tylko dwie kategorie prawdziwych bandytów: prawnicy i bankierzy" - stara amerykańska mądrość.

Warto obejrzeć:

Tajemnica ratowania banków: https://www.youtube.com/watch?v=zDtOouqU5nQ
~It_MAN
Polski system bankowy, skad się biora takie zyski.

Chodzi o pieniądze, dobry dokument z 2016:

1. Poliso-lokaty, http://vod.tvp.pl/24679372/31032016
2. OFE, https://vod.tvp.pl/24848694/14042016
3. Psuedo-waluty, https://vod.tvp.pl/24848705/28042016

Polecam!!
~Papi
Jednak Pisokomuniści boją się agencji ratingowych. Po wczorajszym/dzisiejszym blamażu Szałamachy, szybko i nerwowo chcą ogłosić kandydata który "spodoba się" rynkom.
~antypis
swinia swini oka nie wykole :-) byle z Pisu byl ...
~leg
Koles już spocony oczekiwaniem na dorwanie się do zlobu.
~analityk
Ale to jest fucha. Nic się nie robi a bierze się duże pieniądze. Ale tak jest w Republice Bananowej.
~max
tym kandydatem jestttttt...Jarosław Kaczyński :) w koncu załozy sobie konto w banku nieudacznik jeden !
~amcha
tys sie chyba maxu z glupim przez sciane drapal.Bracia Kaczynscy to pierwsi Prezydenci i Premierzy w powojennej Polsce, ktorzy nie spolegli i podpisali lojalki ze scierwem komuszym tak jak wielu sie tu wypowiadajacych dzieci i wnuki resortowe nie pomijajac wielu w Bankierze.Wy naprawde jestescie przywiezieni na tankach ze ZSRR lub tys sie chyba maxu z glupim przez sciane drapal.Bracia Kaczynscy to pierwsi Prezydenci i Premierzy w powojennej Polsce, ktorzy nie spolegli i podpisali lojalki ze scierwem komuszym tak jak wielu sie tu wypowiadajacych dzieci i wnuki resortowe nie pomijajac wielu w Bankierze.Wy naprawde jestescie przywiezieni na tankach ze ZSRR lub Cajuza Cawieckich Cacjalisticzeskich Pespublik czyli waszego kacapskiego CCCP.Wirzyc mi sie nie chce , ze takiego czerwonego barachlo w dzisiejszej Polsce to polowa bezmozgowia. I jak taki kraj ma byc bogaty I NIE NA DOROBKU jesli taki BALAST na pokladzie?
~max odpowiada ~amcha
hah akurat tylko lojalka Jaroslawa Zawsze Dziewicy jest falszywa ! Kaczynski to komunistyczny kapus ! Polowa czlonkow PIS to komunisci, czlonkowie PZPR i SB-ecy ! Jasinski, Piotrowicz ? Kto to niby jest, jeden sekretarz PZPR w Plocku drugi komunistyczny prokurator o innych nie wspomne ...PIS=SB=PZPR

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki