MSW ostrzega przed fałszywymi pismami ws. oddania mieszkań uchodźcom

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stanowczo zaprzecza, że wysyła do mieszkańców jakiekolwiek pisma w sprawie oddania bądź udostępnienia mieszkań uchodźcom, którzy będą sprowadzani do Polski w przyszłym roku. Podkreślamy, że MSW nie prowadzi takich działań.

(fot. REUTERS/Yannis Behrakis / FORUM)

Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych napływają sygnały, że osoby prywatne (zazwyczaj osoby starsze) otrzymują pisma podpisane przez rzekomego dyrektora z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pisma dotyczą oddania bądź udostępnienia mieszkań Syryjczykom, którzy będą w przyszłym roku przyjeżdżać do Polski. Wysyłane do mieszkańców pisma to zwykły wydruk komputerowy. Nie ma na nim żadnej pieczęci, godła i obowiązującego logo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaznacza, że od 2011 roku nie istnieje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i nie wysyła pism w sprawie udostępnienia mieszkań Syryjczykom. W przypadku otrzymania podobnych pism/wezwań prosimy o zgłoszenie tego faktu na policję.

Ponadto informujemy, że wszystkie oferty pomocy dla uchodźców zbierane są przez Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Każdy dobrowolnie może wysłać swoją ofertę pomocy na specjalnie uruchomioną skrzynkę mailową - pomoc@udsc.gov.pl. Adres ten został uruchomiony zarówno dla osób prywatnych oraz organizacji społecznych.

(PAP)

kom/ mkz/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~jola

Dlaczego oni tak śmiecą?

! Odpowiedz
0 1 ~barth

Idź u nas do lasu lub nad jezioro ,nad jakąś dziką plaże-też bydło,jeden śmietnik

! Odpowiedz
1 4 ~StanRS

Ci co są za "uchodźcami" - celebryci, Wałęsa, Hartman, Michnik, Żakowski niektórzy księża, wielu ludzi "chałtury" itd. Powinno im się do domów przynajmniej po jednej rodzinie arabskiej, murzyńskiej, afgańskiej dokwaterować, tak długo aż sami zrezygnują z gościny. Wtedy zobaczyliście czy też byliby za tymi "imigrantami". A tak drą gęby, żeby Polakom na głowy sprowadzić menażerię III świata, żeby się zwykli ludzie męczyli z nimi. A oni sami mieszkają w strzeżonych osiedlach i śmieją się wam w nos.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 4 ~hihi

plci meskiej ? bo kobiet w tej masie jak na lekarstwo.

! Odpowiedz
0 3 ~gosc

Oszusci szybko reaguja jak widac.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne